Výprava nadšených kačerů na Jižní Moravu - ne za vínem či jinými pochutinami, ale za odlovem společně vyluštěných keší.

Začalo to vlastně už před pár měsíci. Ostravou tenkrát hýbaly piktogramy - to každý den ve tři odpoledne pípla na mobilu zpráva, že se na hráčském geokešerském nebi objevila nová hvězda. Ona to spíše byla taková malá supernova. Sledovalo ji nepřeberné množství hvězdářů / kačerů a všichni chtěli zjistit co tato událost znamená. Mezi všemi pak byli i ti, co se za každou cenu snažili být prvními, kdo tento úkaz objeví a zapíše se do dějin odlovu jako první.

Tvořily se skupiny badatelů, které se scházely pravidelně před třetí hodinou - neb více hlav víc ví - a pak společně pátrali, kontrolovali a nakonec i vyráželi do terénu k bližší identifikaci vesmírného tělesa. Mezi všemi pak probíhala šuškanda, co která hvězda znamená a vytvářely se tak nové společenství a snad i přátelství. 

I my jsme patřili mezi zvědavce, kteří každý den očekávali, co že se to nad našimi hlavami rozzáří. Dokonce jsme se jednou, čirou náhodou a shodou okolností - přichomýtli k prvnímu setkání a potkali tak ty nejzapálenější lovce a ef té efkaře. Ale to je jiná pohádka...


Od ownerů se k nám doneslo, že podobné vykutálenosti mají i na jihu  - tedy na Jižní Moravě. Janka hledala, až našla. No a pak to celé začalo. První na řadu přišla řada HNCMMK a pak pro mne totálně ujetá a nedosažitelná hra s názvem Pět neděl v balónu - tedy PNB. Způsoboavala to, že Janka první minutu po půlnoci zapínala počítač a začínala luštit. Měla na luštění jen 24 hodin začínajících právě v inkriminovanou dobu. Trvalo to celých 35 dnů probdělých nocí, 35 dnů zamotaných hlav, dohadů, hádání, telefonování, dopisování si s Dalherem. No nakonec to společně dali a já si mohl oddychnout, že toto šílenství máme za sebou.

No ale nebyl všem dnům konec. Objevily se další výzvy pod názvy Unknown či Wanted. A Janka s Dalherem luštili a luštili a luštili. No a tato cesta byla důsledkem těchto činů. Neb jak si odlovit kešky tak pracně vyhádané?

parta-kaceru-2.jpg

Tak tady vidíte celou naši loveckou partu: 
Verunka2014, Dalhero, tibies, LumMar a JKaTK

První zastávky byly kousek za Ořechovem, kde jsme ulovili pár keší ze série PNB - tedy pět neděl v balónu. Pak jsme již systematicky vyrazili odlovit 16 kousků ze série Unknown, pak popojeli přes Uherský Brod nad Lhotku a našli všech 16 kousků série HNCMMK. Celou dobu nám přálo počasí a podařilo se odlovit celkem 36 keší a našlapat dobrých 17 km. Díky Tibimu a Lumčovi, kteří se chvílemi bili o stromy - se zadařilo odlovit i všechny stromovky a zapsat si tak další kolonky do matrixu. Abych neopomenul - dokonce i Janka zdolala svou první stromovou čtyři a půlku, čímž se ji otevřely další netušené kaskadérské možnosti... Tak holka je fakt dobrá!

mapa.jpg

Jak je patrno z mapy, ještě se budeme muset na jih vrátit. Kromě "balónů" nám ještě chybí posbírat sérii Wanted a samozřejmě hromadu keší okolo. Každopádně se tato akce povedla, společnost byla parádní a celý den stál za to. 

Nakonec z této akce máme jen dvě nepříjemnosti - s Jankou jsme večer po návratu "odlovili" ještě dohromady 20 klíšťat a později zaplatili pokutu za překročení rychlosti. A to Janka, jako vedoucí pilot, jela opravdu opatrně, aby celou posádku dovedla bez úhony tam i nazpět. No prostě podivné věci se dějí...


Unknown

Vytisknout stránku Vytisknout stránku31. 5. 2020, 16:21, zobrazeno 978x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení