V sobotu ráno míříme do Havířova, kde po dlouhé době nakládáme našeho highlandera Františka a míříme společně do Smilovic s cílem zdolat vrchol Goduly.

Ano, uznávám, že to není žádný vysokohorský výstup s tícímetrovým převýšením, ale my si chceme udělat radost, ulovit pár keší a třeba i najít nějakou houbičku. A pěkně se projít.

img_9821.jpg

Polodrahokam před Godulou

Najdeme si parkování ve Smilovicích u kostela a hned odlovíme místní kešku. Janka navíc dostane od Františka krásný dárek - polodrahokam karneol. Hned vedle kostela se pasou nádherné kravičky s ještě krásnějšími telátky. Úplně k pomazlení...

img_9859.jpg

Pak vyrážíme přes cestu do luk a stoupáme vzhůru. Pro jednu z kešek musíme mimo cestu. Janka se dokonce spustí do hluboké rokle, aby se na druhé straně v kluzkém listí zase vydrápala nahoru. Co ta by pro bodík neudělala...

img_9828.jpg

Při stoupání na úbočí Goduly narazíme v trávě na první houbičky. Voláme na Františka, ať jde za námi, že rostou. Sotva přijde, už má další kousky!

houbicky.jpg

houbicky-2.jpg

ropicka.jpg

Výhled na Ropičku

img_9837.jpg

Pod vrcholem Goduly si chceme dát něco k jídlu v hodpodě Ondráš. Naposled jsme tady byli před šesti a půl lety - při prvním jarním výšlapu. Nic se nezměnilo a je to spíše parodie na hospodu. Ale co naplat. Pak vystoupáme k vrcholku Goduly a najdeme i její vrcholový kámen:

img_9845.jpg

Pak nás čeká sestup směrem na Komorní Lhotku a obloukem návrat směrem na Smilovice. To, co jsme setoupili musíme skoro celé znovu vyšlápnout nahoru, ale pak už nás čeká jen sestup.

img_9851.jpg

img_9849.jpg

Keška pod dozorem husarů v červených uniformách

img_9853.jpg

Těsně před Smilovicemi na louce potkáváme podzimní ocúny.

mapa-smilovice-godula.jpg

Nakone ujdeme něco přes deset kilometrů s převýšením asi 400 m. Krásná procházka!

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku8. 10. 2022, 18:20, zobrazeno 273x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení