Ani v květnu neleníme a co to jde a dovolí počasí, vyrážíme do přírody za pohybem a za keškami. Tady je jejich zběžný popis:

2. května 2021 - Biltemy BS - Rovná u Oldřichovic

kameny-pod-keskami.jpg

Je neděle a venku je škaredě - nízké mraky, mrholí - prostě čas na sezení doma. Jance to ale nedá a hledá, kde nebude pršet. Nakonec padne rozhodnutí vyjet směrem ke Třinci a zajít si na sérii biltem - když jsme dali tři za sebou, proč nedat čtvrtou. že?

keska-biltemova-2.jpg

Parkujeme u autobusové zastávky a jdeme cik cakem projít místní les a při tom vzít i nějaké kešky okolo. Milé jsou malované kamínky ležící pod každým stromem s keškou. Odlovy jsou pohodové a my si i tento zamračený a vlhký den pěkně užíváme.

preslicka.jpg

4. května 2021 - Odpolední Petřvaldík

Je úterý odpoledene a venku krásně svítí sluníčko. A tak po práci sedáme do našeho geovozítka a míříme směr Petřvaldík, kde si chceme odlovit začátek dlouhé série Bílovky. Odlovíme pár kešek, odpočineme si v česnekovém lese, který se chystá na květ a vracíme se spokojení domů.

cesnek-v-petrvaldiku.jpg

8. května 2021 - Geokočáry u Košatky

blatouchy.jpg

Letos vychází svátky hloupě na víkendy a tak v sobotu vyrážíme v tuplovaném volnu odlovit další objevivší se geokočáry do Košatky. Už jsme tady byli několikrát, a podle slov ownera ještě několikrát budeme. Je krásně, vše kolm kvete, tak se nám výlet moc líbí.

kvetouci-cesnek.jpg

solitery.jpg

splav-na-odre.jpg

o-konicich-a-ponicich.jpg

Cestou domů ještě zastavujeme v Jistebníku u koní a odlovíme zdejší poníkovou schránku.

9. května 2021 - Raketová základna u Libhoště

janka.jpg

Na dnešek Janka naplánovala výlet kousek od Nového Jičína - u Libhoště. Navigace nás vede místy, kterými jsme ještě nikdy nejeli a do míst, kde jsme ještě nikdy nebyli. To je na geocachingu to nejlepší. Napadlo by vás jít prozkoumat jen tak - raketovou základnu? No mne určitě ne!

stin.jpg

Autoportrét

po-obede-v-davnych-dobach.jpg

Pozůstatek po vojenských polních dávkách

mezi-draty-2.jpg

Z raketové základny je již paintballové hřiště, z oplocení zůstal jen betonový plot a dvě řady sloupů již bez drátů s vysokým napětím.

mezi-draty.jpg

Původní základna měla chránit blízké letiště - tehdy vojenské - v Mošnově. Po odlovu jedeme navštívit kamarády - poprvé po jejich zdolané nemoci. Chvála Bohu a přírodo jsou již v pořádku!

11. května 2021 - Koníci v Kozmicích

divoke-kone.jpg

No a protože kamarádi ještě nejsou ve 100% kondici, vytahujeme je alespoň na krátkou večerní procházku na Kozmické louky s divokými koníky. Sice divokými, ale lidí se nebojícími.

konik.jpg

15. května 2021 - FTF v Bordovicích

janka-jde-za-sipkou.jpg

Dnes si plánujeme, že si zajedeme na návštěvu spojenou s vysátím našeho geovozítka do Bordovic. Už doma ráno Jance pípá mobil s tím, že kousíček nad Bordovicemi je nová keška. Je to ale daleko a my ještě nejsme ani sbalení, tak to moc neřešíme. Těsně před příjezdem na místo určení bere Janka mobil do ruky a hlásí: "Ještě tu nikdo nebyl!"
A tak parkujeme kousek od radnice a po polní cestě plné vody po nočním dešti stoupáme nahoru do kopce. Měli bychom jít skrz louku, ale ta je tak mokrá, že bez gumáků to prostě nejde. Nakonec popojdeme kolem trati a Janka se pak kolem lesa sama spustí ke kešce. A víte co? Je první! Dnes snad všichni kačeři ještě spí!

brejlovec-nad-bordovicemi.jpg

21. května 2021 - Havířovský les

budka.jpg

Je pátek odpoledne a venku docela slunečno - což se poslední dny a týdny moc nestává. A tak se oblékáme do turistického a jdeme spojit přijemné s užitečným. Zajedeme za Havířov odlovit tři kešky a pak se zastavíme v Petřvaldě u rodičů.

uvnitr-budky.jpg

Tuto schránku nalézáme po cestě horem dolem přímo za šipkou. Ale stojí za to! Prvně potřebujete najít klíč k domečku, pak se dostanete do bedničky a v ní číhá překvapení!

srdicka-misto-logbooku.jpg

Levou větší část bedny kryje průhledné plexisklo s otvorem pro vhazování srdíček. Těch najdeme plnou krabičku - stačí se na srdíčko podepsat a vhodit jej do "hlasovací urny". Ve druhé krabičce jsou pak kolečka a trekáče. Krásný nápad, zaslouží si právem modré srdíčko!

 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku22. 5. 2021, 18:53, zobrazeno 888x, dnes 0x
5.0 1Hodnocení