Po pošmourném týdnu a velkém sněžení se rozhodujeme v neděli vyrazit na společný výlet do přírody. Marcelka nachází místo na půl cesty - Žimrovice a jejich náhon k papírnám.

My jsme u Žimrovického náhonu a jeho okolí byli na začátku dubna loňského roku. To kvetly kytičky a bylo nádherně. Dnes je také nádherně - ale jinak. Obloha je dokonale modrá a bílý sníh oslepuje. Jsme jak v Alpách!

parking-u-posty.jpg

Parkujeme v Žimrovicích u pošty a pak společně pokračujeme po červené značce do kopce. Za papírnou vcházíme mezi domečky a pokračujeme do kopce až k odpočívadlu. Jsme pěkně zahřátí, já si dokonce musím odebrat jednu vrstvu, abych se neuvařil. Sluníčko opravdu krásně hřeje!

dsc02577.jpg

dsc02580.jpg

Po červené - která je značená jako Svatojakubská cesta do Santiaga - scházíme k mostu vodního náhonu:

dsc02583.jpg

dsc02584.jpg

Koupíme si v okénku občerstvení a pokračujeme pod náhonem po cestě až k jeho začátku. Tam přejdeme skálu a z druhé strany sejdeme k řece. Sedáme se na sluníčko, svačíme a desinfikujeme....

dsc02633.jpg

Perlička:
Vašek otevírá šampus a vršek střílí směrem ke skále, aby ho mohl sebrat a odnés domů. Špunt vyletí vysoko do vzduchu, obloukem se vrací k zemi - a spadne Alešovi jdoucímu směrem od Vaška - přímo do krabičky s celerovým salátem. To byla parádní trefa!!!

dsc02618.jpg

dsc02636.jpg

dsc02623.jpg

Pak se vracíme nazpět ve svých stopách. Prvně jdeme po cestě pod náhonem, u mostu se rozhodujeme pokračovat přímo kolem náhonu, po jeho hrázi.

dsc02660.jpg

dsc02661.jpg

Krásně uťapkaní se vracíme k autům a jedeme domů. Vašek s Ivkou píší, že minutu po tom, co jsme vyjeli spadla ze střechy hromada ledu a sněhu přímo na místo, kde jsme parkovali. Jsme to ale klikaři! Byl to dnes nádherný den!

Vytisknout stránku Vytisknout stránku19. 2. 2021, 14:07, zobrazeno 687x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení