Nějakou dobu si říkáme, že se zajedeme podívat do ZOO v Lešné. Byli jsme tam kdysi s dětmi, ale to je už hodně dávno. A tak v neděli, 25. 2. 2018 padne rozhodnutí - JEDEME!

Začátek cesty není nic moc. Sotva najedem na dálnici, postaví se proti nám bílá stěna. Janka jen sundá nohu z plynu a statečně proráží sněhovou clonu...

zoo-lesna-01.jpg

Dále to naštěstí už je lepší - snížek poletuje pořád, ale už ne v tak velkém množství. Když přijedeme do Lešné, poletuje už jen sem tam vločka.
Zakoupíme si zlevněné vstupné (v zimě jen 80,-) a zastavujeme hned u první místní atrakce.

zoo-lesna-04.jpg

Lachtanům zima nevadí a tak drandí ve svém bazénku sem a tam. Samec jede velký okruh - tedy po celé délce bazénu, samičky pak spolu většinou jen poloviční déku. Stojím u nich aspoň půl hodiny. Krásná zvířata...

zoo-lesna-10.jpg

Od lachatnů míříme k tropické hale Yucatán. Stane se to, co se musí stát - venku jsou zhruba 4°C pod nulou (aspoň nám to ukazuje teploměr v autě) a vlhkost mírně nad 60%. V tropech je ale 24°C a vlhkost 100%. Nám i obyvatelům skleníku je fajn, jen technika se okamžitě orosí a je po focení. Příště nechám foťák v teplé brašně, zaběhnu do Yucatanu na focení a až pak vezmu foťák do zimy... Tedy pokud mne ještě někdy napadne zajet zde v mrazech...

zoo-lesna-12.jpg

Dírou mezi deskami v plotě na nás kouká nějaké oko. Kuk! Schovaný je tam nějaký tukánek - asi má karanténu, nebo zaracha, kdo ví. Každopádně není volně viditelný. Je ale parádně zvědavý, jen změníme mezeru mezi prkny, už je u ní a pokukuje po nás.

zoo-lesna-16.jpg

Hala je nádherně "zabydlená" - kolem nás poletují barevní ptáci, poskakují opičky, všude samá rostlina... Nádhera.

zoo-lesna-18.jpg

Nejnižší patro Yucatánu obývají vydry. Radostně nakukují na zvědavce za skly a vypouštějí dlouhé závoje bublinek. Kdyby mi to nebylo blbé, sednu si na schody a koukám půl dne... Ale vždyť můžu - nikam nespěcháme a jsme tu skoro sami.

zoo-lesna-20.jpg

Po Vydrách si zajdeme na čaj do restaurace a pak se celí zmrzlí přemístíme do Zátoky rejnoků. Tady už je lidí více - stále ale jen pár jedinců, a tak máme šanci utratit pár korun, koupit si krmení a pak rejnokům udělat svačinku přímo z ruky do tlamičky. Jsou tak natěšení, že nechybí moc a vylezou z bazénu ven. Je to moc milé a příjemné si tyto nádherné tvory pohladit. To jsem ještě nezažil :)

zoo-lesna-23.jpg

Po krmení zase rychlým krokem popojdeme do další budovy. Tu obývají žirafy. Sedíme na lavičce, pěkně v teple a pozorujeme tyto krásné a elegantní tvory. Díky tomu, že kolem jen sem tam projde člověk, máme spoustu času. Úžasný relax. Před námi je ještě jedna vyhřívaná budova, ve které bydlí sloni. Smůla je ale v tom, že jsou venku a teplé místo je prázdné. A tak pokračujeme kolem ohrady s pochodujícími chobotnatci dále - venku je ale jen tygr a několik klokanů, pasoucích se se zavřenýma očima na pohozených větvích. Jinak je zoo úplně prázdná. Kde mají schované všechny zvířátka?

zoo-lesna-26.jpg

Projdeme kolem pelikánů, které ošetřovatelka čistící jejich teplý domek tlakovou vodou vyhnala ven. Moc se jim to nelíbí - neustále něco vykřikují a přešlapují před vstupem do tepla... Asi jim rozumíme, to by se nám také nelíbilo. Naopak hodně se nám líbí japonská zahrada. Tady se musíme vrátit v létě - ale v týdnu a brzo ráno, aby tu bylo co nejméně lidí. Posadit se tady a nasávat tu krásu a energii musí být nádherné.

zoo-lesna-29.jpg

Nakonec se rychlým přesunem vyšplháme do kopce nazpět k Yucatánu. To už je nad námi modrá obloha a teplota se blíží nule.

Hodnocení - zimní zoo má své kouzlo. Sice nevidíte moc zvířat, ale je tu božský klid. Za mne můžu jen doporučit!

 


ZOO Lesna

Vytisknout stránku Vytisknout stránku19. 3. 2018, 20:10, zobrazeno 2113x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení