Hlučínské ohňostroje

Pár fotek z krásných ohňostrojů na hlučínské štěrkovně. Hlučín slavil 760. výročí grandiózně.

Musím poděkovat Kačce a Sebíkovi, že nás na ohňostroje vytáhli. Jsem tak neuvěřitelně lenivý večer vytahovat paty z domu, že bych si tu krásu nechal ujít.

sterkovna-hlucin_-10.jpg

Poprvé jsme vyrazili na šterkovnu v pátek - to byl už v pořadí druhý ohňostroj. Ve čtvrtek ohňostrojili Němci, v pátek Poláci. Protože máme informace, že ve čtvrtek stály auta až do Děhylova, odstavujeme vozítko raději hned za nádražím (v Děhylově) a pěšinkou podél rybníků dojdeme až k propusti, odkud je krásný výhled na odpaliště.

Stavím foťák a po odpočítání zuřivě mačkám dálkovou spoušť, abych ulovil nějakou fotečku. Ohňostroj je krásný a já se už podvědomě těším domů, až si prohlídnu fotky. Nejsem já pitomec? Vždyť zážitek z pohledu na tu krásu nemůžu vyměnit za soustředění se na fotku... Fotka je jen vzpomínka na prožitek... Nakonec ani ty fotky nestály za to - během čekání jsem si pootočil s ostřením a všechny fotky jsou rozostřené - to bylo za trest :)

V sobotu je během dne zase tak horko, že raději ani nevystrkujeme nos z domu a těšíme se na večerní chládek. Podruhé nasedáme do auta, vyzvedáváme Sebiho, pak Kačku v práci a hurá na Štěrkáč! Znovu parkujeme u děhylovského nádraží a pochodujeme na naše místo. Jana se snaží napsat sms Lampíkům, se kterými se tady máme setkat. Vedu ji opatrně, aby nikde nespadla do díry a vůbec si nevšímám, že jsou před námi - BAF! Pěkně mne vylekají, lumpi. Pak chvíli společně hledáme volný plácek. Zakotvíme naproti Azalce - odtud máme luxusní výhled. Chvíli si povídáme a pak přijde očekávaný ohňostroj. Tentokrát ho vytvořili naši borci. Dvakrát před půl jedenáctou odpálí zkušební ránu, abychom věděli, odkud se bude odpalovat. Pak zazní naše hymna, po ní hlasité odpočítávání od desíti k jedné a pak...

sterkovna-hlucin_-04.jpg

Tentokrát jsem lépe připravený. Pevný stativ, dálková spoušť, zaostřeno na nekonečno, clona 10, čas 6 sekund, nejnižší ISO a pak to hlavní - chci si užít tu krásu - ne focení. Vnímám tu chvíli celým tělem - rány rozvibrují tělo, oči vnímají tu pomíjívou nádheru a uši slyší úžasnou hudbu. K tomu pocit, že mám kolem sebe své blízké a kamarády - no prostě bombastická chvíle. Škoda, že netrvá déle. Ještě že po skončení zůstává to nejlepší - rodina, kamarádi a bezva nálada.

Díky bando, díky ohňostrůjci - byli jste všichni perfektní!


Ohňostroj Hlučín 2016

Vytisknout stránku Vytisknout stránku26. 6. 2016, 09:50, zobrazeno 2754x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení