Dnešní den máme odpočinkový. Po dlouhé cestě si to zasloužíme. Vstáváme až o půl osmé, zajdeme na snídani a kolem deváte vyrážíme na prohlídku městečka, ve kterém jsme ubytovaní - Saintes-Maries-de-la-Mer.

V centru městečka je již s dálky viditelný opevněný kostel. Kolem něj je spousta uzoučkých křivolakých uliček plných obchůdků, restaurací a samozřejmě turistu. Po krátkém hledání najdeme Spar, kde si nakoupíme zeleninu a místní víno na večerní posezení.

Pak jdeme prozkoumat moře. Stačí od bungalovů popojít zhruba 200 m, projít brankou ve vysokém plotu a jste na krásných plážích plných jemného rozpáleného písku. Teplota opět šplhá na 38°C a tak osvěžení v chladné vodě bodne... Díky kamenným vlnolamům si můžete vybrat chránené pláže s minimálními vlnami, nebo otevřené s vlnami ve kterých se krásně skotačí...

Po obědě nasedáme do autobusu a všichni společně miříme do historického městečka Arles na řece Róně. Parkujeme přímo u řeky vedle mostu zničeného za druhé světové války, ze kterého zůstaly jen pilíře zdobené kamennými lvy. My procházíme městečkem ke staré aréně.

arena-v-arles.jpg

Aréna je nádherná a udržovaná. Zakoupíme si vstupenku a jdeme na prohlídku. Aréna nadále slouží pro býčí zápasy. Jsme trochu zklamaní kovovou konstrukcí tribun uvnitř, ale v rámci udržení památky to asi bylo nezbytné.

arena-v-arles-_-5.jpg

Procházíme po obvodu celé arény a jsme nadšení její rozlohou. Z ochozů jsou krásné výhledy na město.

rimske-divadlo-v-arles-_-2.jpg

Dále míříme ke starému antickému divadlu, které také stále slouží svému účelu.

devcata-v-divadle-_-arles.jpg

Vedro je ale únavné, jsme rádi za kousek stínu, do kterého se můžeme schovat.
Je nám líto, že naši průvodci z důvodu licencí nemohou vyprávět o okolí během prohlídky. Vždy nám vše přečtou na jeden zátah v autobuse po cestě, a když přijdeme na místo, už v hlavě skoro nic nemáme...

klaster-st-trophime-_-arles.jpg

Další zastávkou je kostel Saint Trophime.

zmrzka-ve-38-stupnich.jpg

Francouzi jsou na horko připraveni - hlavně obchodníci z něj mají radost - vybrat si u nich můžete z nespočetných druhů zmrzlin. Jana si kupuje na vyzkoušení levandulovou a já pepermintovou. Takové doma nemáme. Jeden kopeček stojí 2,5 EUR.

Průvodci nás ještě vedou k Elysejským polím. Až tady pochopím, že to znamená starý hřbitov... Přicházíme k nim ale až na poslední chvíli a kupovat si vstupenku na 5 minut nemá cenu. Tak se vracíme městem nazpět k autobusu a celí uvaření míříme do kempu. Snad se večer ještě stačíme ochladit v moři. Limit nám totiž tvoří zadní branka kempu, která se zavírá kolem deváté a obcházet kemp kolem je už pořádný kus cesty...


Zpět na úvodní stranu Provence

Další dny naší cesty po Provence:

Le Pont D´Arc a St. Martin d´Ardeche

Glanum, Van Gogh, Saint Rémy, Le Baux de Provence

Luberon, Lacoste, okrové doly

Aigues Mortes

Pont du Gard, Avignon

Cassis, Les Calanques

 


Vytisknout stránku Vytisknout stránku1. 1. 2016, 19:45, zobrazeno 3153x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení