Náš skoro poslední den...
Utíká to jako voda. Po snídani nasedáme do autobusu a míříme směr Cassis. Jelikož parkování v centru je prakticky nemožné, zastavujeme na odstavném parkovišti nad městem a svižným tempem míříme dolů z kopce do centra městečka.

cassis.jpg

Centrum je malé náměstíčko na břehu moře. Úzké uličky plné turistů, kavárniček a obchůdků. Dole pak marína s lodičkami nacpanými vedle sebe jako sardinky pohupující se na poklidném moři. A spousta barevných kytek... Prostě idylka.

My se dlouho nezdržíme a pokračujeme směr Kalánky - jak naše průvodkyně nazývá oblast fjordů, které se hluboce zarývají do mořského pobřeží. Nejdříve musíme v úmorném vedru vystoupat městěčkem nad moře a pak pomalu sestupujeme k fjordům.

cassis-les-calanques.jpg

První z nich slouží opět jako parkoviště lodí. Ideální zázemí chránící lodě před nepřízní počasí. Abychom se dostli k dalšímu fjordu, musíme překonat hradbu skal. V tom úmorném horku je to zábavná cesta...

cassis-les-calanques-_-5.jpg

Další fjordy jsou již širší a my vidíme otevřené modré moře. Všude je plno lachtanů, kteří chladí svá rozpálená těla v chladné vodě. Už abychom dorazili k našemu cíli.

cassis-les-calanques-_-7.jpg

Tak toto je náš cíl - malá pláž na konci fjordu. Štěrk pozvolna mizí ve vodě. Z boků je přístup podstatně horší. Do vody musíte skočit a vyšplhat se nazpět nahoru znamená riskovat odřeniny o ostré skály. Jsem trochu zklamaný - lidí tu je spousta a my se rozhodujeme ochladit přehřáté těla a pomalu se vrátit zpátky.
A tak se chvíli koupeme v příjemně teplé vodě a pak se chytáme k odchodu. Právě v tu chvíli se knám vrací kulhající průvodkyně. Na štěrkové cestě na srázu jí uklouzla noha a ona si na ni sedla. Má oteklý kotník a nevypadá to moc dobře. A tak vytahujeme našei KPZ, obinadlem jí stáhneme nohu a pomalu se s ní vracíme terénem k cestě. Za první fjordovou marínou je parkoviště, kde průvodkyně ukecává starší francouze a ti jí hodí autem k autobusu. My procházíme městečkem, v obchodě si kupujeme obložené bagety a pak celí schvácení docházíme k autobusu. Ten zde na nás celý den čekal, tak ani pivo není ledové - nepohrdáme alespoň teplým - určitě je studenější než naše přehřáté vody v batohu.

Zpět na úvodní stranu Provence

Další dny naší cesty po Provence:

Le Pont D´Arc a St. Martin d´Ardeche

Arles

Glanum, Van Gogh, Saint Rémy, Le Baux de Provence

Luberon, Lacoste, okrové doly

Aigues Mortes

Pont du Gard, Avignon

 


Les Calanques - Chassis

Vytisknout stránku Vytisknout stránku16. 6. 2016, 21:04, zobrazeno 2811x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení