Procházíme městečkem Selva Gardena / Wolkenstein a míříme ke zřícenině hradu stejného jména, jehož pozůstatky nalézáme přilepené ke kolmé skále tyčící se nad údolí. Pak kousek popojdeme ke kapličce Vallunga / Langental.

dsc_0046.jpg

dsc_0053.jpg

Celé údolí Vallunga je bráno jako rekreační oblast místních starousedlíků. Na trávníku posedávají mladé rodiny s kočárky, odpočívají a dělají si pikniky. Mezi nimi se volně procházejí krávy. Dobrá společnost.... Chvíli odpočíváme a vracíme se pomaličku na hotel. Před večeří ještě stáhneme fotky a ulevíme svým fotoaparátům. Po výborném jídle někteří uléhají ke spánku a ostatní lenoší - jsme všichni unavení z cesty.

dsc_0040.jpg

Pec ve starém domě na pozadí monumentálních skal

dsc_0058.jpg

Sella Grupe

dsc_0017.jpg

Nakonec se naše parta sejde dole na lavičkách před penzionem v klasické sestavě. Popíjíme Magistra a najednou Ferda hlásí : „Vidím mrtvého kosmonauta z planety opic!“ Všichni na něj nechápavě hledíme a Franta vysvětluje - naproti nám se tyčí vrcholy Sely a on v nich vidí různé tvary - nakonec najde spícího neandrtálce, želvu na zádíčkách a na konec tam vidíme i E.T.-ho. Nutno podotknout, že vypil opravdu minimum - takže není opilý, jen má bujnou fantazii. To my, jeho staří známí víme, jen okolí se diví.... Za námi zapadá slunce a vrcholky hor se barví do ruda. Nádherná podívaná. Konečně jsme na naší vysněné dovolené!

dolomity-2016_10530.jpg


Návrat na titulní stranu Dolomity 2006

Vytisknout stránku Vytisknout stránku19. 9. 2020, 09:07, zobrazeno 1234x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení