Švýcarsko 2008 - den osmý

Pátek, 25. 7. 2008

Dnešní den je odjezdový. Ráno se rychle zabalíme a věci si dáme na verandu. V devět má paní domácí přijít úklidová četa, a tak musíme pokoje uvolnit.  Po snídani se náš zájezd totálně rozprchne do celého Jungfrauregionu. Já s janou vyrážím na místo, kde jsme měli minule mraky - na Schynige Platte. Standardně využijeme vláčky a zubačku a kolem půl jedenácté jsme nahoře.

jungfrau505.jpg

Počasí je nádherné, máme nádherné výhledy na celý masiv  Eigru a Jungfrau.  Okolí je úžasné, minule nám mraky zakrývaly kouzelné skalní věže a louky plné kytek. Vycházíme na vyhlídku Daube. Cestou jsme nadšeni z množství kytek a výhledů do okolí.

jungfrau519.jpg

jungfrau507.jpg

jungfrau509.jpg

Cestou na vyhlídku Daube.

jungfrau511.jpg

jungfrau513.jpg

Na vyhlídce se nám otevře výhled na druhou stranu - vidíme město Interlaken sevřené ze dvou stran vysokými horami a ze zbylých dvou stran jezery. Je to úžasný pohled. Pokračujeme po hraně masivu pod kopec Oberberghorn, kde se stáčíme nazpět k nádražíčku.

jungfrau503.jpg

Autoportrét s Interlakenem.

jungfrau523.jpg

Interlaken v zajetí hor a jezer.

jungfrau525.jpg

jungfrau527.jpg

jungfrau515.jpg

Fotograf v akci.

jungfrau529.jpg

Tam nasedáme opět na zubačku a sjíždíme do Wilderswil a následně vláčkem do Lauterbrunnenu. Cestou kopíme pár čokoládek pro děti a kamarády a do jídelny dorážíme jako poslední. Ještě se stihneme osprchovat a v 16:00 vyjíždíme domů. Vracíme se přes Německo, cestou potkáme zácpu a musíme zaplatit poplatek asi 180 EUR Němcům za vstup do EU. Vydělávají kde můžou. Pak již bez problémů projíždíme Německem, v jednu ráno jsme na hranicích a v deset nás autobus vysazuje v Ostravě.
Krásná dovolená s perfektními lidmi je za námi.
Zase někdy příště!!!

jungfrau470.jpg

Nakonec jedna fotka, aby jsme časem sami sobě věřili, že jsme na tak úžasných místech opravdu byli!!!

Zpět na začátek cesty!

Vytisknout stránku Vytisknout stránku26. 1. 2011, 11:53, zobrazeno 4347x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení