Je pátek odpoledne a po celém týdnu v práci chceme vyrazit alespoň na chvíli ven, odlovit si pár kešek. Nakonec to ale dopadne trochu jinak.

Kolem páté odpoledne zastavujeme ve Staré Vsi nad Ondřejnicí, s nápadem zajít se podívat na začátek relativně mladé řady keší pod názvem AntiCovid. Parkujeme těsně před zákazem vjezdu a vyrážíme. Náš plán je jednoduchý - projdeme se, odlovíme dvě - tři kešky a vrátíme s v poklidu domů. Je přeci jen pátek odpoledne a už jsme pěkně unavení. Zbytek celého trailu necháme na jindy.


cz_misto_provysavace_cz-500px.jpg 


Prvně se divíme, že kešky jsou hluboko v lese, úplně mimo cesty. Jedničku chytíme v pohodě - je vedle asfaltky, ale na dvojku už se prodíráme lesem a houštím. Až po chvíli nám dochází, že tady cestičky jsou, jen jsme na tu první správnou nenarazili a tak přišlo zákonitě bloudění. A tak to je i po celý zbytek cesty - všude vede cestička, stezka nebo chodníček vyšlapaný v louce.

Začínáme v lese - nacházíme trojku, čtyřku, pak hup na strom, další keška a najednou si uvědomujeme, že se nám nechce končit. Vždyť okolo je tak nádherně!!!

kyicky.jpg

Z lesa vycházíme na nádhernou louku plnou květin, za chvíli zase mizíme v lese a vše jde tak krásně v tom nádherném prostředí. Odbočíme ke studánce, kde najdeme další indície a zase nás cesta vede dále.

studanka.jpg

Vůbec jsme nevěděli, že kousek od domova máme tak krásnou přírodu. Kocháme se a vůbec se nám nechce sérii přerušit - jak bylo v plánu. A tak nakonec dojdeme až do samého konce a v jednom kuse zvládáme celých 20 kousků. K autu se vracíme až před devátou večerní. Unavení, ale šťastní. Za celou cestu jsme viděli jen maminku a dítětem kus od nás na louce, jinak ani človíčka. Jen jsme vyplašili srnky a zajíce...
Díky ownerovi za ukázku nádherné krajiny!

mapa.jpg

 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku22. 5. 2020, 14:57, zobrazeno 963x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení