Jelikož je zákaz vycházení s vyjímkou výletů do přírody, snažíme se s Jankou alespoň na chvíli protáhnout nohy a vyvětrat hlavu. A kde jinde, než za keškami? Tam potkáme minimum lidí.

Navštívíme společně zámecký park v Dobroslavicích. Kdysi už jsme tady byli, ale tentokrát jdeme ulovit novější kešky. Dojdeme k zámecké studánce, kde si odpočineme a pak jdeme hledat schránku.

img_20201010_104109.jpg

Asi v půlce cesty probíráme výsledovky a dochází nám, že jsme udělali chybu. A tak nám nezbývá, než se vrátit ke studánce a správně načíst. Napodruhé se nám to podaří a my nalézáme schránku asi 10 m od místa, kde Janka před chvílí hledala houby. Jen se dívala dolů a ne nahoru :)

img_20201010_120420.jpg

Z Dobroslavic popojedeme nazpět k Ostravě a jdeme odlovit vyluštěnou kešku. Uprostřed hlubokého lesa nalézáme tuto parádní schránku. Už vyluštit, kde ji máme hledat byl masakr, ale ani potom to nebylo zadarmo. Museli jsme rozluštit další hádanky, aby se nám podařili otevřít uzamknutou truhlu ve velké schránce. 
Zrovna když jsem se začal snažit, slyšíme v lese kroky. Do pytle - to se nemělo stát! Mladík ale jde přímo k nám a hned z něj vypadne, že je to majitel této keše a jde na kontrolu. Tak stojí nad námi a kontroluje, jak nám to jde. Nejde! A on se jen usmívá a neporadí a neporadí. Zlaté nervy! Já se vidět, tak bych si hned poradil!!!


Další den musíme zajet za Čavisov, kde se nám ztratila jedna schránka na naší "cestě tam a zase zpátky". Někdo ji asi nutně potřeboval. Abychom tam nejeli jen nazdařbůh, naplánujeme si cestu na odlov dvou Milhrových kočičích kešek.

img_20201023_134236.jpg

img_20201023_133355.jpg

Kočky odloveny, schránka opravena a zase můžeme pokračovat!

24. 10. 2020 S Dalherem na Opavsku

Janka se domlouvá s Daliborem na odlov společně vyřešených kešek na Opavsku. Scházíme se na parkingu pod keškami a společně s Daliborem a žebříkem se špháme do kopce. Je odsud krásný výhled.

img_20201024_153456.jpg

U první keše - kvůli které jsem sem jeli - se zasekáváme. Ač je to pouhá 4 a půlka - a ta by snad měla jít zvládnout s jednoduchou pomůckou - v našem případě se čtyřmetrovým žebříkem - opak je prravdou. Schránka je opravdu hodně vysoko a vštve jsou od sebe dost vzdálené na to, abych dovolil Jance lézt nahoru. A tak to bez jištění vzdáváme...

nedobytna-strom.jpg

Janka si alespoň schladí žáhu na dalším stromě, který už bravurně zvládá...

img_20201024_162316.jpg

Nakonec ještě popojedeme do Kravař k odlovu další vyluštěné kešky. Přicházíáme chvíli po tom, co opadla velká a voda a tak je naše cesta podél řeky pěkně dobrodružná - musíme hledat cestičky v hromadách bláta a i přes největší opatrnost se k autům - po zdárném odlovu - vracíme pěkně zabahnění. Poslední kousek uprostřed zaplavené louky už vzdáváme. Boso se nám do kalnéhé vody plné bláta nechce. Nškdy příště.

5. 11. LAB kešky na Myslivně

Díky LABkám objeveným na Myslivně máme zase důvod se sem vydat na procházku. Zastavujeme za nemocnicí a ulovíme ještě jednu nově vyluštěnou schránku a pak popojíždíme za koleje, kde odstavujeme geovozítko a vyrážíme do lesoparku.

img_20201031_150215.jpg

Říká se, že dvakrát nevstoupíš do téže řeky a nám se to daří. Vracíme se díky LABkám na místo, kde jsme kdysi byli a odlovili krásnou a poetickou schránku od Zouziny, která je již archivovaná. Nyní nalézáme bonusovku i archivovanou kešku na stejném místě. Tak přeci - dvakrát se to podařilo...

listi.jpg

Po cestě nazpět se ještě zastavíme za naštvanou čarodejnicíc a dlouhým bidlem ji poškádlíme. Další krásné procházkové odpoledne v hromadách barevného spadaného listí je za námi.

5. 11. 2020 Další LABky, tentokrát v Klimkovicích

Jsme z toho homeofficu celí usezení a unavení a tak hledáme, kam alespoň na chvíli odpoledne vypadnout a protáhnout si kosti. A tak na řadu přicházejí tře řady LABek okolo Klimkovických lázní. 

lab-klimkovice.jpg

Ulovíme je i s jedním bonusem, další padne až příště při údržbě našich keší.

janka-haka.jpg

Ale radost z této procházky máme, to nám můžete věřit :)

Vytisknout stránku Vytisknout stránku5. 11. 2020, 18:56, zobrazeno 1003x, dnes 0x
1.0 1Hodnocení