Zápisky z výpadů a výletů za keškami v roce 2020 - dlouhá souvislá stránka nesouvislých zápisů.

Neděle 5. 1. 2020 Park u lázní Klimkovice

První sněžení v tomto roce. V Ostravě roztálo prakticky okamžitě - v Klimkovicích se ale tenká vrstva ještě drží. Obloha je modrá a sluníčko láká jít na vycházku.

klimkovice-vstup-do-parku.jpg

Janka naplánuje okruh, na kterém je několik kešek k odlovení. Samozřejmě, že to ale není tak jednoduché - vždyť kolem jsou ještě další, přeci je tu nenecháme! Sníh křupe pod nohama, sluníčko se snaží prorazit mraky - tak si to užijem!

parkuji-tu-flinstouni.jpg

Zde parkují Flinstounovi

skoro-spravne.jpg

No řekl bych, že to je skoro naprosto správně :)

kouzelne-cerpadlo.jpg

Jedna z nejkrásnějších kešek. V tomto roce na 100%. Prý je kouzelná - a tak jsem zmáčknul obě čerpadla najednou a přál si slivovici. Pak vezmu do ruky hrneček, zavřu oči, napiju se - a hádejte co???

 

Neděle 12. 1. 2020 Event - Opékačka na Pinkadélku IV.

Přešel týden, po sněhu není ani památka a venku to spíše vypadá na jaro, než na leden. Vyrážíme s Jankou do Bolatic na Event s opékáním a přitom si odlovíme nové kešky od Leninky - která je má všechny i s eventem na svědomí.

k-pinkadelku.jpg

Jak jsme už díky ownerce mohli zjistit, jsou lesy v okolí Bolatic nádherné a je fajn, že nám je ukázala.

pinkadelko-opekacka.jpg

Event se koná na Pinkadélku - musím si to jméno dvakrát přečíst, než mi to dojde. Krásné slovo :) Oheň hoří, zázemí je připraveno. Zapíšeme se do logbooku, vyzpovídáme ownerku, vyfotíme trevly a pak si opečeme buřta nad ohněm. V lednu jsem ještě buřty neopékal...

pinkadelko.jpg

Cestu zpátky jdeme společně s Terinkou16, Speedy95 a jejich čtyřnohým roztomilým trekovacím předmětem - odlovíme společně zbytek keší.
Díky Lence za krásně prožitý den!

25.1. 2020 Zodiak na Štandlu

Dnešní slunečný den vyrážíme směr Frýdek - Místek, odlovit si Dalherova Zodiaka. Je kolem nuly, ale modrá obloha a teplé oblečení to jistí.

standl.jpg

Naše první cesta vede na Štandl - kopec dosahující výšky 350 m, kde stálo historické hradiště. Když už jsme tady odlovíme multikeš Tajemný Štandl.

zasnezene-cesticky.jpg

Když scházíme ze Štandlu dolů, potkáme na cestičce schované před sluncem trochu sněhu. V letošní teplé zimě to je zvláštnost... Geomapy nás vedou po širokých cestách, které neexitují, přeskakujeme polozamrzlé potoky a dereme se ostružiním. Kde kruci berou ty mapy???

keska.jpg

Kešek do zvěrokruhu je překvapivě 12 + bonus. Poslední indícii ale nalézáme skoro u auta a bonus je o kus dál - tam, kde jsme asi před hodinou byli. A tak si dáme repete. Dobrovolně přiznávám, že už mám těžké nohy - a to jsme mohli ujít tak maximálně 10 km. S multinou máme tedy celkem 14 úlovků.

1. února - Hlučín Bobrovníky

Dnes míříme do Hlučína, kde chceme odlovit jednu šutrovou kešku. Zároveň s ní najdeme i mikrovku, kterou jsem při poslední návštěvě Hlučína neměl odvahu v přemudlovaném městě najít. Dnes to bylo na první šup.

jizdenka.jpg

Z Hlučína pak pokračujeme směr na Bobrovníky, kde nás čekají už dávno Jankou vyluštěné kešky - jako například tato na obrázku. Už jsem skoro zapomněl, jak automat na jízdenky vypadal. A najednou ho vidím na stromě!!!

8. února - Biltemy v Polsku

Ráno nakládáme do autíčka Marcelku s Lumčou a společně vyrážíme na sérií biltem k polskému Rybniku. Ač těsně nad nulou, tak je nádherně modrá obloha a vypadá to na překrásný den. Série se jmenuje "Anita! Chodź na ryby" a pravdou je, že bez prutu je prostě nechytíte.

pl1.jpg

Zde se potvrzuje, že jsme si pořídili správné lovítko a daří se nám na střídačku najít a odlovit všech dvacet kousků. Výhoda na biltemách je to, že i když vás uvidí nějaký mudla, nemusíte se bát, že schránky zcizí. Tady to prostě tak jednoduše nejde, bez nářadí ani ránu.

luma-s-biltemou.jpg

Luma v akci

Po cestě nazpět se ještě zastavujeme v Olze u protipovodňových vrat a zároveň Janka s Lumou odloví svou T5. Odpoledne si ještě společně zajdeme na jedno zasloužené pivko do motobaru Jedová chyše.

plt5.jpg

T5 u Olzy

Neděle 8. února - Labka v Šilheřovicích

Dnes mám od Jany slíbený volný den, abych mohl dodělat nějaké zápisky tady na blog a třeba si i na chvíli sednout k modelům. Po probuzení je mi jasné, že to úplně tak nebude.

Už kolem deváté se na modré obloze rozzáří sluníčko a mi se u obrazovky okamžitě přestává líbit. Jdu za Jankou a navrhuji, abychom šli ven - musíme tu krásu využít. Janka se přemlouvat nedá a vyrážíme směr Šilheřovice. Včera, když jsme byli v Polsku, pípla nová labka v zámeckém parku. Tam dnes míříme.

golf.jpg

Procházíme parkem mezi stromy a greenem - je tepleji než včera, ale o něco více fouká. Labka nás vede kolem celého parku a já jsem rád, že můžu rozhýbat svá bolavá záda. Že by vzpomínka na včerejší vysoko uložené keše, ke kterým jsme se museli zaklánět neustále dozadu??? Odlovíme všech pět keší a jako bonus najdeme i krmítko s logbookem. Nádherné poledne, Peťko díky za přivedení do těchto krásných míst.

zamecek.jpg

7. 3. 2020 - Sobota a hledání Hvězdné brány

Ač se na nás počasí kaboní, stejně vyrážíme do Havířova pro Františka a pak společně do Orlové na odlov keší jediného autora. Tím vyvoleným je HakyCZ. Jeho keše jsou parádní - v první řadě svým listingem, nápadem a samozřejmě nakonec i provedením. Janka večer v pátek luští a výborně se u toho baví a proto dnes přece musíme dotáhnout tyto kousky do konce!

Jako první máme v plánu wherigo Stargate Atlantis. Cestou koukám do mapy a hlásim velitelce vozidla, že před Orlovou je jedna 4,5 a pak bubáček. Prvně díky geožebříku, který se už natrvalo uhnízdil v kufru našeho geovozítka odlovíme tu čtyřiapůlku a pak chceme jen popojet na náměstí pro virtuálku. Těsně před odjezdem čtu listing - a ouha! Nejsme připraveni! Janka je žena činu - vyráží do obchodu vedle kterého parkujeme a kupuje potřebné propriety. Jaké - no to můžete zjistit v listingu (GC7B798) nebo na fotce níže. Teď, už připravení popojíždíme na náměstí a jdeme se fotit. V tu chvíli jak na potforu přijíždí auto za autem. Jeden z řidičů, který nás vidí zapomíná řídit a zastavuje uprostřed náměstí. Asi ztratil orientaci!

cimrmanovi-naslednici.jpg

František, který nás fotí neví, jestli se má za nás stydět, nebo se smát. Nakonec celé focení zdržuje tím, že prý se mu zavřelo okno na mobilu a pak se mu to seklo... On to snad dělá naschvál! Ale co, my se nebojíme, neb děláme něco pro své zdraví a svobodné myšlenky. Když dofotíme a rozhlédneme se kolem, není tu ani noha. Kde jsou všichni???

Pak pokračujeme k Atlantis. Owner je veselá kopa a po pěti munutách nuceného odpočinku na doschnutí komunikátoru pokračujeme v odlovu wheriga. Vodí nás po Orlové a my přiznáváme, že jak jsme si nějak do hlav zapsali, že Orlová není pěkná, měníme názor. Na pohled moc pěkné město k životu. Každou chvíli zastavujeme na daných souřadnicích a plníme úkoly mise. Napadá nás, jestli owner nevede trasu naschvál pod svými okny, aby mohl pozorovat šílence plnící úkoly. Nad hlavou se honí super černé mraky, ale nakonec z nich spadne jen pár kapek - máme štěstí. Nakonec se Hvězdnou bránou dostáváme domů a zdárně plníme misi. Pěkně projití popojíždíme na další dva ownreovy výtvory a výborně se bavíme. HakyCZ - máš palec nahoru. Ne jeden - všechny!!!

dino.jpg

Cestou domů se zastavujeme u liduprázdného Dinoparku - je mimo sezónu a tak máme čas a pohodu najít schránku. Nalézáme - ale každý svou a to současně! Některý z předešlých návštěvníku asi neuměl keš najít a tak založil novou schránku s náhradním logbookem. A po pravdě místo, kde ji nechal docela odpovídalo popisu v hintu - v kameni pod kamenem. No posuďte sami:

hrnek-v-sutru.jpg

Hrníček utopený v hromadě betonu přímo láká k uložení! My ale nacházíme správnou schránku a s originálním logbookem - který je mimochodem stejně jako papírek vložený k němu plný... A tak se zapisujeme na volné místečko mimo datum a míříme domů. Dnes byl extra zábavný den s luxusním odlovem!

8. 3. 2020 Klimkovice po druhé

Ráno to vypadá - jak vtipně poznamenali Stáňata - na pogodu butelkovou - to znamená, že je venku škaredě, prší a raději si člověk dá skleničku, než by šel ven. A tak si ráno lebedíme, odpočíváme, hrajeme si. Po obědě se zase přižene superčerný mrak a vypadá, že budo padat trakaře. Opak je ale pravdou - mrak před sebou tlačí vše škaredé a zaním je modrá obloha!

No a jelikož je dnes MDŽ a my si s Jankou dárky nedáváme, jdeme alespoň na kešky - to stejně mé drahé polovičce udělá největší radost. Vyrážíme do Klimkovic k sanatoriu, kde chceme odlovit vyluštěné kočky od Milhry60, na kterých Jana dělá kačerskou maturitu. Když se jí něco podaří vyluštit, opíše si špatně souřadnice a my pak bloudíme úplně na jiném místě. A pak je jich hromada, které ne a ne louskonout!

kocicka.jpg

A tak odlovíme 4 kočky, a k tomu další dva kousky okolo. Takže nakonec v krásném slunečném odpoleni odlovíme 6 keší a krásně se projdeme!

23. 3. Karanténní procházka u Odry

Zatracený virus nám dělá čáru přes rozpučet. Či spíše zasahuje do naší svobody. Dodržujeme karanténu a zdržujeme se doma u počítače. Řešíme nastálou situaci, co nám síly stačí. Jsme unavení a toužíme po tom alespoň a chvíli vypadnout ven. Do přírody můžeme a tak dáváme roušku na čuňu a vyjíždíme za město.

v-tunelu.jpg

První zastávku děláme cestou u vyluštěné kešky. Vypadá to na snadný odlov, ale owner na nás chystá past. Místo krabky nalézáme jen azimut a vzdálenost k cíli. Cíl nalézáme, ale schránka je hluboko v odvodňovací trubce. A tak se Janka odvážně sklání a postupuje vpřed. Nakonec z ní v dálce vidím jen světýlko. Ale nalézá konečně cíl své cesty a loguje. Odvážná to holka!

keska1.jpg

Po vytunelování keše pokračujeme dál k Odře. Zaparkujeme na skoro prázdném parkovišti a vyrážíme na rychlou procházku. Zkoušíme, jak nám to pujde s rouškami. No žádná sláva, za chvíli jsme zadýchaní až hrůza. Připomíná mi to mladá léta na základní vojenské službě, kdy nás honili po poli v plynových maskách... Každopádně se nám podaří ulovit další mikro kešku a pak se vracíme domů. Jdeme pracovat.

24. 3. 2020 - Znovu u Odry

Včera se nám to tak zalíbilo, že opět večer po práci vyrážíme k Odře. Parkoviště je skoro plné. A tak natahujeme roušky a vyrážíme mezi rybníky. Tady je také spousta lidí, ale míjíme se v dostatečných rozestupech. Míříme do hloubi chráněné oblasti odlovit jednu vyluštěnou kešku. Cesta nás přivádí na oblíbená místa. V lese voní česnek, mezi ním se bělají sasanky a všude je klid a mír. Jako by ani neexistoval nějaký vyjímečný stav.

v-zaprahu.jpg

Uhýbáme z cesty dvěma psím spřením táhnoucími koloběžky. Všech šest účastníků (4 psi a dva jezdci) si jízdu očividně užívá... Po odluštění prvního místa pokračujeme lesem až k našemu cíli. Po chvíli hledání nalézáme schránku a spokojení se vracíme při západu slunce domů.

zapad-slunce-nad-polankou.jpg

28. 3. 2020 Stážkyně

Je konec týdne, který nám zase dal pěkně zabrat. A tak se rozhodujeme chvíli vypadnout z domácího vězení a vyrazit do přírody. Tentokrát míříme kousek před Klimkovice na odlovení restíků.

strazkyne.jpg

Uprostřed lesa nalézáme studánku, kterou opatruje Strážkyně. Pohladím psa a uložím své dlaně do jejích. Pak tam položím i své čelo a požádám o ochranu mých blízkých i sebe. Kolem je božský klid, šumí les a zpívají ptáci, potůček šumí a kolem se line nádherná vůně česneku.

cesneky-v-klimkovicich.jpg

Usedáme na lavičku a zavíráme oči. Je tu nádherně. Balzám na duši a uspěchanou stresující dobu.

janka-na-strome.jpg

Aby to nebyla taková nuda, zařadí Janka do pořadu dne trochu toho adrenalinu - vyšplhá se do koruny stromu a odloví další bodík.

8. 4. 2020 - Odpolední výpak kousek za Ostravu

Dnešní den je tak nádherný, že ihned po skončení práce sedáme do geovozítka a společně s Kačkou jedeme odlovit několik keší jižně od Ostravy. Díky kešulím zase procházíme místa, kde jsme ještě nikdy nebyli a bez nich bychom se tady určitě nedostali. Procházíme se lesem, lovíme a nakonec jich chytíme celých osm!

hraci-kes.jpg

Jako bonus nalézáme kešku ownera, který nikdy nezklame a jeho schránky jsou vždy luxusní. Tady jsme si museli zahrát písničky, abychom zjistili kód zámku. Bylo to milé, zábavné a krásně udělané.

Děkujeme!!!

17. 4. 2020 Vřesina a okolí

Je tak nádherné jaro, že skoro každý den odpoledne po práci vyrážíme do okolí na procházku. No samozřejmě, že procházku prokládáme nějakými těmi keškami... Před předevčírem jsme byli odlovit kešku v Univerzitním kampusu, předevčírem jsme šli ve stopách Xapatanu a včera jsme se toulali v okolí Velké Polomi.

bubak-s-lummar.jpg

A potkali jsme tam bubáka a v něm bylo kolečko od LumMar, kteří tam nikdy nebyli. Vlastně byli - jen virtuálně :)

na-earthce.jpg

Cestou se zastavujeme u Vánoční hvězdy a taháme k ní i žebřík, který nám je nakonec k ničemu. Za prvé by na kešku vůbec nedosáhl a za druhé je keš poškozená a je dosažitelná ze země... Takže máme vysokou obtížnost skoro zadarmo. Cestou nazpět se zastavím a earthce, kterou Janka bravurně vyluští...

vyhlidka-na-vresinu.jpg

Dnes odpoledne vyrážíme kousek od domu - do Vřesiny. Vypadá to na krátkou procházku, nakonec prochodíme celé pozdní odpoledne až do západu slunce. Dokonce se pěkně zapotíme do kopečka, což jsme vůbec nečekali. Nakonec odlovíme asi pět kousků a potkáme krásný pohled na Vřesinu s Ostravou v pozadí.

18. 4. 2020 - Civilizace v Petřvaldě

Titulek vypadá, že jdeme hledat, zda v Petřvaldě vůbec nějaká civilizace je. Je. A ne ledajaká. Tedy nemyslím lidi a jejich zázemí, ale kešku od HakyCZ. Bereme s sebou i Františka, který už celý měsíc nevyšel z domu a má z toho depku. A tak jdeme do hlubin lesa, kde nepotkáváme ani človíčka. Jen žabku.

kunka.jpg

Projdeme kus lesa a odlovíme další volné keše - jednu hledáme i v tunelu pod starou tratí, kterou jsem v dobách dávno munulých jezdil na "Fučík". Tedy na šachtu pro uhlí s nákladní vlakem. Z trati už zbyl jen násep, z mého fírování jen hluboko uložená vzpomínka. No a pak ten tunel...

svetlo-na-konci-tunelu.jpg

Prvně jsme se spustili z prudkého svahu úplně na opačnou stranu. Pokud bychom se nechtěli brodit ve stojaté vodě - a to bychom nechtěli, musíme znovu nahoru a sešupajdit z kopce na opačné straně. Odtud se již do hlubin tunelu dá vejít suchou nohou. Ovšem pozor - stojatá voda nepřeje kačerům, ale očividně vyhovuje jinému živočišnému druhu - komárům. Tolik pohromadě jsem jich ještě neviděl! Byl to opravdu rychlý log, jen co je pravda...

21. 4 . 2020 Stromovky v Ostravě

Předevčírem odpoledne jsme s Jankou vyrazili odlovit už delší dobu zlobící keše do Klimkovic. Dokonce jsme se poprvé setkali s keší využívající systém NFC. Pěkná hračička.

Dnes ale máme těžší zadání - no my ani ne, ale náš hlavní veverák Luma. Toho bereme s sebou na zdolání několika stromovek, na které si sami netroufáme.

culok.jpg

A tak Luma bravurně a na první pohled zcela snadno zdolává stromy, na kterých jsou záludně ukryty keše. Tady to má i s panáčkem, jehož přirození obsahuje logbook. To jste měli slyšet, jak jsme Lumu zespoda povzbuzovali!!!

16. 5. 2020 Cestou do Brna

Je sobota dopoledne a my vezeme Barušku na otočku do jejího milovaného Brna. Tentokráte jedeme vyzvednou dva nové členy rodiny - mazlíky králíky.
Zaparkujeme před panelákem, kde jde Bára vyzvednou tuto dravou zvěř, já ji pomůžu s klecí a sotva se vrátím k autu, podává mi Janka mobil se slovy: "Tak jdi!" Kouknu na displej a co nevidím - 150 m od nás je trajda! A tak vyrážím. Velká schránka je schovaná v místě, kde neprovokuje a ač u sídliště, nikdo mne při logování nemůže vidět. Pěkné místečko!

gothamcity.jpg

Vytisknout stránku Vytisknout stránku12. 1. 2020, 17:52, zobrazeno 1765x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení