V dubnu opět pokračuje uzávěra hranic. Ne těch státních - ale okresních a obecních. Takže už druhý měsíc v řadě nesmíme mimo Ostravu. Rodiče jsem už měsíc neviděl a asi ještě pár týdnů neuvidím. Alespoň, že Ostrava je tak velká a máme kam jít. 

3. 4. 2021 - Pomezí Hrabůvky a Vítkovic

Na dnešek hlásí nevlídné počasí s deštěm. Dopoledne ale není tak škaredě a tak se dobře oblékýme, bereme deštník a vyjíždíme do Hrabůvky odlovit zdejší kousky.

trnky.jpg

Jaro se už blíží, ale zima se nechce jen tak vzdát. Otevírají se první květy a hned je všechno barevnější a veselejší. 

Parkujeme kousek od zastávky Kpt. Vajdy a pak vyrážíme. Máme přesný plán, kudy se vydáme. Míříme k Rudné, přejdeme ji po mostě, pak kousek popojdeme směrem k Vítkovicím a pak se opět vracíme nazpět až dojdeme na Vítkovické nádraží. Odtud dojdeme k Jubilejní kolonii a velkým obloukem se opět vracíme k autu. Během celé cesty jen jednou vytáhneme deštník - asi na 5 minut. Zradí nás jen aplokace geocachingu, která se nedá přihlásit. Naštěstí to je před koncem cesty a my to dáme jen našimi mapami a předem vyluštěnými souřadnicemi.

janka-a-zlaty-dest.jpg

img_20210403_160210.jpg

img_20210403_160237.jpg

5. 4. 2021 Mezi Starou Bělou a Krmelínem

Je Velikonoční pondělí a my vyrážíme do Staré bělé. Byli jsme tady minulý týden na procházce s Jolčou a Břeťou, ale zradila nás technika. Aplikace Geocachingu opět zlobila a nešla načíst. Tak jsme po dlouhé době opravdu jen chodili na procházce bez lovení. Dnes to vše chceme napravit.

Sluníčko svítí a dokonce i hřeje, ovšem vítr to vše kazí - je ledový a fučí plnou silou. A tak nasazujeme čepice, kapuce a držíme se pevně, aby nás to neodfouklo:

img_20210405_092219.jpg

Jiní to ale zneužívají a snaží se popoletět:

img_20210405_093007.jpg

Cestou se dostáváme až na hranici okresu, kde stojí naši bdělí policisté a dělají nevděčnou kontrolu hranic. Tiše se jim prosmýkneme za zády, kousek hranice překročíme k odlovení kešky a pak se poslušně vracíme na hranici. Uděláme velký okruh a po cestě zpátky se nám poštěstí nepravděpodobné - potkáme uprostřed lesa Jolanku s Baltazerem! Společně pak dorazíme zbytek cesty a odlovíme celých třináct kousků!

img_20210405_105207.jpg

Výborně popsáno!

img_20210405_121117.jpg

9. 4. 2021 - Páteční výpad do Polanky

Odpoledne po práci nás tahá ven sluníčko. Pojďme si udělat víkend delší a vypadnout ven už v pátek! A tak se jen zastavíme doma přezout a jedeme přes Polanku na okraj Staré Bělé. Byli jsme tady na lovu zhruba před týdnem, ale Janka vyluštila další mysterku, tak ji musíme jít sebrat.

polanka-nadrazi.jpg

První zastávku děláme hned za železničním přejezdem v Polance a jdeme odlovit už dlouho vyluštěnou mysterku. Janka mezi tím mluví se Standou, který nás nakopává k dokončení druhé mysterky, která nám nějakou dobu odolávala. Vracíme se k autu a pokračujeme kousek dál.
Parkujeme u cesty ve Staré Bělé a bereme to napříč loukou po dně bývalých rybníků přímo k mostu u Trojhraní Polanka-Proskovice-Stará Bělá. Stojí zde dřevěný sloup se třemi erby sousedících obcí a most přes Mlýnský náhon. Hned po začátku cesty si natahujeme čepice a kdyby to šlo, natáhli bychom i rukavice. Sluníčko sice krásně svítí a obloha je modrá, ale vítr je silný a pořádně studený.

cesnek-na-polance.jpg

Pokračujeme loukou dále až k dalšímu lesíku, kde je na zemi hromada krásného a voňavého česneku. Ulovíme další kešku a jdeme si na chvíli sednout na břeh Odry. Voda tady zase vybrala kus břehu i se stromy. Nánosy nečistot jsou až na hraně řeky - pěkně vysoko.

sasanky.jpg

Kolem je plno sasanek - po zimě druhé bílé období. Za chvíli je nám ale chladno, tak se vracíme k autu a rozhodujeme se to už vzdát. Vždyť zítra je také den!

10. 4. 2021 - Ostravký GOLD

V sobotu ráno je opět nádherně. Stále ale ještě nemůžeme vytáhnout paty z okresu a tak se rozhodujeme ukončit martýrium s  MSK CHALLENGE – OV – GOLD | Jsem OSTRAVAK!!!  U této "čelenže" je potřeba nasbírat 550 aktivních kešek v Ostravě. Když jsme tuto schránku potkali poprvé, chybělo nám už jen něco kolem třiceti keší. Po nějaké době jsme koukli do ověřovače a chybělo 81!!! No to se jich tedy dalo do archivu požehnaně. No a protože nás vláda společně s kovidem donutili nevytahovat paty z města, je nejlepší čas tuto výzvu zdolat!

tulipany.jpg

První zastávku děláme na nádraží v Mariánských horách (víte kde je???) a pak pokračujeme do centra. Zastavíme u Věrčiny sochy kde ulovíme LABku a pěšky odlovíme jednu schránku v přilehlé uličce. Pak popojedeme za radnici a chytíme poslední místo na parkování u Komenského sadů. 

sakury.jpg

Máme pocit, že je zde půl Ostravy. Rychlým krokem projdeme k mysterce u tenisové haly, pak odlovíme jednu na lávce a skončíme za Ostravicí. Vystoupáme do nejdelšího okolního schodiště nad řeku:

pryvyseni.jpg

Dojdeme pěšky k Bazalům a nakonec až k Liskově vile. Pak sejdeme přes řeku nazpět do sadů k autu.

liskova-vila.jpg

Liskova vila

bazaly.jpg

Bazaly

Nakonec ještě popojedeme k hradu, ale tam už ulovíme jen jeden kousek a pěkně uťapkaní se vracíme domů. Janka doma loguje vše, co jsme našli, pak otevře ověřovač a hádejte co? Máme ho tam!

ostravak.jpg

11. 4. 2021 - Heřmanický rybník

V neděli hlásí opět slušné počasí a tak Janka vybírá trasu kolem rybníka v Heřmanicích. Hned dopoledne vyjíždíme za "basu" a snažíme se najít místo k parkování. Projet zákaz vjezdu necheme - přece jenom je to zákaz a ten platí. No jak pro koho. Popojedeme asi o kilometr dále a parkujeme u cesty hned vedle zákazu. Pak stačí ujít pár kroků a jsme na cestě kolem rybníka - a podél ní plno aut. No nevím, asi jsem nějaký předposr..., ale tohle mi prostě nejde.

hermanicky-rybnik-1.jpg

Rybník vidíme před sebou za hradbou rákosu. Skrz něj vedou úzké cestičky k domečkům rybářů. Takové chatičky na kůlech jsem ještě neviděl. Vracíme se kousek proti směru cesty zjistit indície k mysterce a pak začínáme obcházet rybník zprava.

hermanicky-rybnik-2.jpg

Jsme znechuceni tím, jaká jsou lidé prasata - všude tam, kam se dá dojet autem je v křoví okolo cesty naházena spousta odpadků. Kazí nám to náladu. Jsme rádi, že za chvíli potkáme bránu a čistota okolo se zlepší.
Kus cesty rybník skoro nevidíme - je za stromy nebo rákosím. Nejblíže se k němu dostaneme u výpustě:

hermanicky-rybnik-3.jpg

hermanicky-rybnik-5.jpg

Teď už vidíme, jak vypadají chatičky na nožičkách, ke kterým vedou lávky s padacími mosty - to proto, aby k nim nemohl dojít nikdo nepovolaný. V dálce se tyčí halda Heřmanice, která se odtěžuje a kámen v ní se používá při stavbě dálnic v Polsku.

hermanicky-rybnik-6.jpg

hermanicky-rybnik-titulka.jpg

Je tady pěkně, jen vítr fouká silně a od vody žene chladno. Za chvíli se začne i zatahovat, tak se po odlovu místní mysterky rozhodujeme vrátit nazpět k autu. Než k němu dojdeme, je už regulérně zataženo.

nove-botky-generalka.jpg

Já jsem dnes měl poprvé na sobě mé nové botky, které mi Janka dala k Valentýnu. Svátek nic moc, ale dárek jsem dostal pěkný. A krásně se mi v něm chodí!

hermanicky-rybnik.jpg

17. 4. 2021 - Zámek Nová Horka

Na celý víkend hlásí deštivé počasí. Doma ale sedět nechceme! A tak Janka vymýšlí odlov LABek na náměstí v Bílovci a ve Vřesině - tam budeme na cestách a mimo bláto. A déšť nám zas tak moc nevadí.
Hned po ránu se rozcinká mobil a naskakují nové kešky. Jedna z nich nás zaujme - Zámek Nová Horka. Kde to je? U Studénky?? Tam je nějaký zámek??? A tak doplňujeme Hančinu mysterku do dnešního plánu.

zamek-horka.jpg

Zámek Nová Horka u Studénky

Před vstupem do zámku už stojí auta s ještěrkama na kapotách. No samo, kdešní keška znamená nápor kačerů. My jsme ale v klidu protože FTF nehoníme - chceme se jen porozhlédnout. A zámek překvapuje - je nádherně opravený a vypadá moc hezky. Sotva zjistíme první indície, už v parku vidíme kačerky čistící si v trávě boty. No do háje, to naše předsevzetí asi právě vzalo za své - budem muset do bláta. No a taky že jo. Po obchůzce zámku vyluštíme i starší mysterku, která nás zavede mimo areál:

keska.jpg

Po odlovu nasedáme do auta a jedeme na náměstí do Bílovce. Byli jsme tady služebně nesčetně krát a člověk si myslí, že už vše zná. Houby! LABka nás zavedla k místnímu zámku o kterém vůbec nevíme! Při odlovu narazíme i na cukrárnu, kde si kupujeme zákusek po obědě. 

zamek-v-bilovci.jpg

Zámek v Bílovci

Z Bílovce pak projedeme přes Klimkovice do Vřesiny a odlovíme zde další LABku i s bonusem. Tak nakonec máme třináct bodů a pěkně jsme se prošli a ani nezmokli!

18. 4. 2021 Bobrovníky s Ferdou

Venku je škaredě, že by ano psa nevyhnal. Pokud ale máte za kamaráda Ferdu a ten se vyskytne čirou náhodou v neděli za kopcem u neteřinky, není možno odmítnout jeho výzvu na setkání na Bobrovníkách. A tak v dešti vyjíždíme směr Hlučín a pak k vysílači. Parkujeme v místě, kde nás už netrpělivě očekává. Kapky se slitovaly a přestaly padat z oblohy a tak my můžeme vyrazit na krátkou procházku lesem k vysílači.

jidasovo-ucho.jpg

Cestou potkáme na suchém bezu houbu jidášovo ucho. Ferdovi to nedá a sesbírá její část domů.

janka-a-ferda.jpg

Janka si udělá místní soukromé CITO a v lese posbírá plný pytel odpadků. Cestou padne i místní pěkná zavěšená krabička, jejíž hádanka a její nelogické vyluštění nám vrtá v hlavě ještě dlouho.

20. 4. 2021 Služebně do Litovle

Dnes musíme služebně do Litovle, tak si uděláme radost a stavíme se k Radušce na návštěvu. Dostáváme dobrý oběd a pak společně vyrazíme na výlet po městě a okolí. Samozřejmě cestou sbíráme a také občas nenalézáme místní kešky.

rybnik-v-litovli.jpg

Uničovský rybník v Litovli - za zády máme sochu Fryštenského

segry-v-litovli.jpg

Sestřičky

sasanky-v-litovli.jpg

23. 4. 2021 Jančiny narozenina a Cesta do ameriky s Velikonoční

Dnes má Janka narozeniny a tak jí plním přání. Za deště vyrážíme směr série biltem Velokonoční na Lapačku. Když dorazíme na místo, lije jako z konve. A tak přehodnocujeme posloupnost a popojíždíme pár kilometrů dál na Bezručovu vyhlídku, kde vyhlížíme konec mraku a deště. A daří se! Přestává pršet a my vyrážíme na druhou biltemovou sérii - Cesta do Ameriky.

janka-na-ceste-do-ameriky.jpg

Už to kvete!

janka-na-ceste-z-blata-do-ameriky.jpg

Nevýhodou cesty po dešti je neschůdnost cestiček. Za chvíli jsme jak čuňata.

janka-s-biltemou.jpg

Janka s Biltemou

vajicka.jpg

Když odlovíme celou Ameriku, přesunujeme se na Velikonoční. Ta na tom není s blátem o moc lépe, a ani signál nám nepřeje.
Nakonec za telefonické pomoci TobCZ odlovíme vše a vyřádíme se u bonusovky.

krabka-na-velikonocni-bilteme.jpg

Ta je nádherná, ale dává nám zabrat. Znáte pořekadlo - když si vybrat z více blbostí, vyberete si nu největší. My jsme tak hledali klíček a hádejte na který pokus jsme jej našli? No na ten poslední!!!

 

24. - 25. 4. 2021 Oprachtice

matrjoska.jpg

První zastávka na víkendovém odlovu je kousek za Krmelínem, kde dáváme dvě už déle vyluštěné, ale pěkné schránky.

mezi-stromy.jpg

Pak popojíždíme do nám neznámých míst - do Oprechtic a jejich lesů. A jsou tu nádherné!

kocar.jpg

Potkáváme i zámecké pány klopící do sebe štaprdle v kočáře...

vodarna-2.jpg

Vyšplháme se pěšourem až na nejbližší vrchol - Krmelínský kopec a konečně zjišťujeme, co to na něm z dálky vidíme za brány.

vodarna.jpg

Kopec je vlastně obrovský dvoukomorový zemní vodojem s celkovou kapacitou 40 tisíc m3 pitné vody. A brány viděné z dáli jsou vystavené betonové skulptury, které snad původně tvořily konstrukci vodojemu. Místním lesům a keškám věnujeme i druhý den a odlovíme skoro vše v okolí.

27. 4 - 28. 4. 2021 Zajda

Další sérii biltem s názvem Zajda si nenecháme ujít, dokud je nová. Rozdělíme si ji na dva dny - tedy jedno pozdní odpoledne a jednu část následujícícho dne.

blatouchy.jpg

nasatvena-biltema1.jpg

Toto co vidíte na obrázku vlevo je asi pětimetrová haluz, na které je nasazena naše skoro na maximum vytažená biltema. Až takto improvizovaným udělátkem jsme byli schopni tuto schránku sejmout. Doposud nejtěžší biltema, kterou jsme potkali. Shodit ještě šla, ale dostat ji nahoru byl opravdu oříšek. Ale dali jsme to!!!

 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku11. 4. 2021, 18:34, zobrazeno 1044x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení