Tak jako každý měsíc vkládáme i za září 2022 naše výpady za keškami v souhrnném podání.

3. 9. 2022 Kešky pod Travným

V pátek večer přemýšlíme, jak naložíme se slunce slibující sobotou. Chybí nám Lum a Marc, se kterými běháme po horách a tak se musíme rozhodnout sami. Hledám nějakou lehkou trasu se sérií kešek - tak to mám nejraději. Projít si pěknou přírodou krásnou trasu, která tvoří oblouček z bodu A do bodu A, a odlovit u toho pár kešek... A tak nalézám trail na úbočí Travného.

nad-krasnou.jpg

Parkujeme u obecního úřadu v Krásné a po žluté turistické značce se drápeme 200 m převýšení na Přelač. Je horko a dusno - začátek nám dá docela zabrat... Kousek od odbočky k Hájence potkáváme turistku nesoucí v ruce nádherné křemenáče. Janka ji hned vlepí do tváře, že to je od ní tedy velká provokace! Načež mizí v lese. Ale nic. Ani houbička...

U hájenky hledáme kešku, a nalézáme dvě děti s mamminkou a prarodiči nad schránkou.
Tady je log, který k této kešce napsala Janka:

Dnes jsme vyrazili na procházku do přírody. Tom vybral sérii keší na úbočí Travného a tak jsme po snídani vyrazili. Před Frýdkem nás zmatená a neznalá navigace navedla na nový obchvat Frýdku - kam jsme tedy vůbec nepotřebovali :) , ale zase jsme úplně poprvé prozkoumali novou cestu. Nakonec jsme do Krásné v pořádku dorazili a mohli jsme se vydat na cestu.
Cesta příjemně ubíhala a my si užívali klidné přírody a příjemného pozdně letního počasí.
Našlapali jsme pouhých 15 km s převýšením 600 m, ale k vozítku jsme dorazili uťapkaní tak akorát.
Děkujeme fcbtomas za zpříjemnění naší procházky veselými žlutými smajlíky.

Ke keši: u schránky jsme potkali rodinku mudlů s dětmi, kteří se zrovna zapisovali do "deníčku" a kontrolovali svou minulou návštěvu. Prý schránku kdysi našli náhodou a od té doby ji vždy při cestě s dětmi kolem navštěvují. Nutno podotknout, že se k ní chovali jako zkušení vzorní kačeři..

pohled-ny-lysou.jpg

Loučíme se s příjemnými mudly a pokračujeme dále za keškami. Chvílemi se nám otevírají krásné výhledy do údolí říčky Mohelnice a na protější Lysou Horu.

vyhled-na-lysou.jpg

Opisujeme s cestou obrys Travného a neustále pozvolna stoupáme do kopce. Janka neustále pokukuje po houbách, ale nic! Máme prostě na houbičky smůlu.

triprsty.jpg

staresina-mezi-mladymi.jpg

Ovšem lesy jsou v okolí parádní. Přírodní rezervace Travný je tvořena hlavně z buků, jedlí a javorů klen. Nejcennější partie mají pralesní charakter. Pravidelně se zde vyskytují rysi i medvědi. No snad na nějakého nenarazíme.

do-kopce.jpg

Na nejvzdálenějším místě naší trasy zprudka vystoupáme na cestu "těsně" pod vrcholem travného.

zas-do-kopce.jpg

Janka přemýšlí, že na vrcholu máme ještě jednu kešku. Na vrchol to je ale ještě 200 výškových metrů a jsme docela uťapkaní už teď, po skoro 600 m převýšení, a tak necháváme vrchol tetřevu hlušci a sestupujeme nazpět dolů.

svacinka-2.jpg

Odměnou je nám pár malých křemenáčků přesně v těch místech, kde jsme ráno potkali turistku s jejich velkými sourozenci. Ty nejmenší necháme na dorost, větší si bereme na nedělní smaženici...

hribek.jpg

sourozenci.jpg

17. 9. 2022 - Chuchelná a Kylešovice

V sobotu se rozhodujeme spojit po dlouhé době svou cestu s Marcelkou a pak i s Lumčou. Marcelku nakládáme do našeho geovozítka a jedeme do Kylešovic na odlov několika Opavských biltem.

kylesovice-1.jpg

Log u kešky:
Na dnešek rosničky hlásily od 17. hodiny déšť a ráno ještě přidaly přeháňku na brzké odpoledne. Jenže zkušenost z poslední doby je taková, že je nejjistější kouknout na oblohu a přibalit deštník nebo pláštěnku, kdyby přeci jen něco a vyrazit ven, protože jsou holky zelené nějaké pokažené a moc jim ta předpověď nevychází. Většinou.
A tak jsme dnes po ránu zavolali naši kamarádku, jestli s námi vyrazí na keškovací procházku a my bychom ji pak doprovodili za Lumčou do Chuchelné. Batůžky nabalit, biltemu do auta a jedeme.
V pohodě jsme procházeli nenáročný okruh sedmi místních biltemek a protože je náš rybářský prut z těch delších, nebyl s odlovem žádný problém. Jen někdy najít tu správnou větev :o)
Cestou jsme ještě podebatovali s místním kynologem, který zaznamenal zvýšený pohyb na pěšině o které se domníval, že je tak zapomenutá, že kdyby přišel náhodou k nějakému úrazu, tak jej nikdo nenajde... Naštěstí existuje geocaching :o)
Prošli jsme si okruh, zastavili se u schránky bývalého koupaliště Kylešovice, dali si výborný oběd na mlýně, odlovili nedalekou mysterku Bohuslav Grabovský a vyrazili do Chuchelné.
Děkujeme kološek za pozvání. Moc rádi jsme se prošli a doplnili svoji mapku o další veselé smajlíky.

restaurace-mlyn.jpg

Jdeme na oběd na Panský mlýn..

zlata-brana.jpg

... a děvčata mi dělají zlatou bránu.

V Mlýně mají vlastní pivovar s hromadou piv, medvěda a výborné jídlo!

kaple-v-chuchelne.jpg

Pak popojedeme do Chuchelné a vytáhneme ven od rehabilitací našeho Lumču. Projdeme se kolem kaple a kostela, nenavštívíme muzeum - to příště a také neodlovíme místní kešku. Někdo ji zcizil...

kostel-v-chcuelne.jpg

Už se těšíme, až zase společně vyrazíme na výlety. Lumo makej, ať si co nejrychleji fit a schopný nám zase natrhnout triko do každého kopce!

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku30. 9. 2022, 11:02, zobrazeno 488x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení