A je tady další historický kousek, který vytahuji z kitníku. Je to F15ka vydaná už v roce 1987 - tedy už 35 let stará forma. Brácha tvrdí "prodej to a kup si nový kus - ušetříš si spoustu práce". A má pravdu...

Mi to ale nedá - já se přece na tu práci těším!
Už po první prohlídce je mi jasné, že se budu ubírat cestou posledního modelu letadla - A10A od Tamiye - také starším kouskem. Celý model je v pozitivu a já se rozhoduji pro přerytí.

stul-priprava-na-novy-model.jpg

Je mi jasné, že to bude piplačka a také vím, že už na takové miniatury přestávám vidět. I když je model ve čtvrtce, je to na mě docela malé...
Když si vzpomenu na A10, dochází mi, že potřebuji doplnit mou výbavu. Staré a osvědčené rydlo má šířku 0,5 mm a pro model v měřítku 1:48 je již moc velké. A tak dokupuji hned dvě rydla. 

První, co si vyberu je rycí hrod od Tamiye "Fine Engraving Blade 0,3 mm". K němu si ale musím dokoupit i držák, který nemám. Skoro před odesláním objednávky nalézám i samostatnou sadu pěti čepelek podobného tvaru, jako má můj starý rycí nůž - Modeler´s Knife Pro - Scriber. Neuvádí tady šířku, ale za 140,- to přihazuji. Držák již mám z minula. Dodám ještě něco štětců - těch je furt málo a objednávám.

Za chvíli je vše doma:

rydla.jpg

Zleva: plochý skalpel na seříznutí otřepů, nebo pozitivního rytí, rycí jehla a uprostřed původní rycí nůž se šířkou čepele 0,5 mm. Vpravo od něj je na starém oranžovém držáku nový rycí nůž, který má šířku o něco větší než 0,3 mm. Úplně vpravo je pak poslední přírůstek - rycí hrot šířky 0,3 mm s držákem - vše od Tamiya. Hrot s držákem nejsou z nejlevnějších, ale jak znám obsah mého kitníku, asi je ještě mockrát využiju :)

Vytisknout stránku Vytisknout stránku6. 1. 2022, 20:51, zobrazeno 33x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení