PITZTAL 2005

Po dvou letech se zase setkáváme ve staré sestavě  (Jana, Franta a já) na výletě do Alp. Tentokrát do Rakouských. Původní plány byly trochu jiné, ale jsme rádi, že se opět vydáváme za hranice všedních dnů.

dsc_0745.jpg

Čtvrtek 30. 6. 2005, start naší dovolené

Dnes je poslední den školy. Pferda rozdal vysvědčení a fofrem jede do Ostravy, kde si kupuje nový fotoaparát - Canon 350D. Já čekám doma na děti a jejich trojky, a pak je vezu do k babičce. Tomík si s sebou bere video a půlku kazet, co máme doma. Návrh, že si s sebou vezme počítač neprošel...

Já se vracím domů, jdeme na poslední nákupy (Euro, brýle a pláštěnky). Jana ještě stíhá zaběhnout k holičce, já odstavuji auto do garáže a v 19.15 pro nás přijíždí naše soukromé červené sportovní dieselové taxi firmy Domes & dcery.

Při čekání na příjezd autobusu meditujeme, kdo bude sedět vedle Pferdy... V 19.50 přijíždí Pferda ve staré zájezdové Karose (zatím sedí sám) a my se loučíme s Ostravou. Stavíme v Olomouci, pak až v Brně. Tam také fotím svou první dovolenkovou fotografii - noční Špilas.

den-prvni001.jpg

K Pferdovi si sedá dáma středního věku i rozměrů. Uf! Pak už šupajdíme směr České Budějovice a Rakousko. Přes Třeboň projíždíme o půl druhé ráno. Tajně doufáme, že nám budou mávat Třeboňáci, ale oni - lumpi - spí!!!! Kolem třetí hodiny ranní přejíždíme hranice. První zástavku máme v 5.15 u jezera Modsee. Pferda nás vede na vyhlídku u hotelu, kocháme se výhledem, když na protější kopce zasvítí sluníčko a skály se rozzáří do ruda.

mondsee005.jpg

mondsee003.jpg

Dělám panorama a mám štěstí - za půl minuty je po slunci, zatahuje se a začíná pršet. V 5.45 vyjíždíme směr Salzburg. Projíždíme dlouhatánským tunelem - napadá mne, že kdyby s námi jel MUDr. Kalivoda, tak o něm víme všechno. Bohužel, náš průvodce spí...... Až později se od kuchařky dozvídáme, že má asi 6 km. Ví toho více než průvodce!
Celou cestu prší a hory jsou v mracích. Projíždíme Innsbruckem. Na místo - do vesničky Zaunhof dorážíme v 9.45 Ubytováváme se v malém, ale krásném penziónku, máme pokoj č. 7.

Vybalíme si věci a Jana to zapíchne do pelíšku, já s Ferdou si hrajeme s foťákama. Snídaně - nebo oběd - je ve 12.00. Pak máme opět odpočinek do 14.30 . Jana ho opět celý prospí. Pferda ihned pohotově vymýšlí hádanku. „Jaký je rozdíl mezi Janou a spavou nemocí? Malinký - jenom muška - tse - tse - tse.....“


Další cesta naší dovolené:

Den druhý - Zaunhof

Den třetí - Rifelsee, Mandarfen

Den čtvrtý - Hinterer Brunnenkogel

Den pátý - Hochzeiger

Den šestý - Weise, Aidse, Zaunhof

Den sedmý - Horlachbach, Öetz

Den osmý - Zaunhof, Insbruck


Zpět do sekce Postřehy z cest

Vytisknout stránku Vytisknout stránku16. 12. 2008, 18:35, zobrazeno 8432x, dnes 3x