V sobotu, 9. července vybírá Janka jako cíl místo kousek pod Krnovem, které jsme už jednou - ještě před keškovacím obdobím - navštívili.

Naším cílem je série ownera Petr554 a jeho "Kdo si hraje nezlobí". Parkujeme na určeném parkovišti a vyrážíme. Jde vidět, že naučná stezka Kabátův kopec není moc používaná, neb se musíme doslova prodírat vyskou trávou a keři. Je tady ale nádherně a my postupně nalézáme krásně udělané a hravé kešky. 

janka-lusti.jpg

U každé je třeba se zastavit a zapojit hlavu, ruce, důvtip a někdy i strýčka Gůgla.

Janka je v sedmém nebi, když pod vrcholem Kabátova kopce nalezne louku plnou slziček panenky Marie. Alespoň tak jim říkala Jančina maminka. Říká se jim také "květ boha Dia". Odborně je to hvozdík kartouzek, a jeho nádherná barva svítí všude okolo. Skoro nevíme kam šlápnout, abychom je nepoškodili.

slzicky.jpg

stastna-kacerka.jpg

Nezáří jen hvozdíky, ale i Janka. Nádhera!

kabatuv-kopec.jpg

Na vrcholu kopce je lavička s pěkným výhledem.

Tady se zdržíme déle, než jsme plánovali a to proto, že nemůžeme najít zdejší schránku s puzzle, které nám má napovědět , kde je uložená schránka s logbookem. Hledáme, hledáme, ale nic. A tak voláme Hance, která tu byla nedávno a schránku našla. Ani ta nám nepomůže - keška je prostě pryč. Naštěstí nám Hanka dá indície a tak nakonec kešku s logbookem najdeme. Hlásíme tento zásek i ownerovi, který obratem keš uzavírá a hlásí, že už mu ji ukradli a zničili po třetí. Smůla :(

motylci.jpg

Cestou potkáme obědvající běloskvrnáče pampeliškové. Jsou to denní motýli z čeledi Přástevníkovitých.

Na dalších keškách také tápeme, ale vždy je nalezneme. Zahrabené ve spadaném listí, rozšlápnuté, některé i mokré, ale hlavně mimo místa, kde by měly být. Nakonec usoudíme, že za to mohou divočáci, protože okolí je od nich celé rozryté. Asi je láká pach a krabičku tak vyrýpnou ze svého místa.

keska.jpg

Hádanka v krásném balení.

keska-2.jpg

Dlouuuuuhý logbook

Cesta po keškách nás vede lesem až nad Hošťálkovy. Tam odlovíme poslední hlavolam a vypočítáme bonusovou keš. K ní bychom ale museli sestoupit až do vesnice a pak se vracet nazpět. A jelikož se začíná mračit a v dálce slyšíme hřmění, rozhodneme se vrátit k autu. Ale abychom nešli stejnou cestou, popojdeme k desáte kešce v pořadí ze série stejného autora s názvem "Nesplněný sen". O této sérii jsme se už bavili i s Marcelkou a Lumou - celá série má 100 zastavení. My si z ní ukosneme první desítku proti směru.

prsi.jpg

Cestou nás dožene déšť. Chvíli se schováváme pod hustými stromy a když už to nejde, vytáhne Janka pláštěnku. V tu chvíli přestane pršet!

pozor-sobi.jpg

Vracíme se k autu po zelené turistické značce přes Ježník. Od té doby, co jsme tu byli naposled zde vyrosla hromada honosných obydlí s velkými zahradami. Janka u jedné z nich otevře branku, která od sebe dělí srnku a její dvě mladé srnčata. Snad se jim podaří sejít.

macek.jpg

Celkem odlovíme pěkných 20 kousků a parádně se projdeme. Na konci jsme tak uťapkaní, že sedneme do auta a až někde v Krnově si vzpomeneme, že jsme se chtěli zastavit v Hošťálkovech pro bonusovku. No budeme to muset nechat na jindy. Díky Petr554 za krásnou procházku plnou dobré zábavy.

mapa.jpg

Vytisknout stránku Vytisknout stránku9. 7. 2022, 13:12, zobrazeno 356x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení