Dnešní den byl ve znamení setkávání a mezičasového keškování s couráním v čerstvém sněhu.


Vyjeli jsme z domu hned po snídani, abychom opatřili nějaké krmení pro zvířátka ve Faunaparku Frýdek - Místek a přiložili ruce na dřevěné násady při odklízení sněhu na CITO Kačeři pomáhají zvířátkům. Po ukončení eventu jsme si rozsvítili pár veselých smajlíků na mapě Fajného Mjesta.

img_0701.jpg

Rejnok, nebo kobra?

Zahájili jsme tradičkami Park Jižní svahy a Legenda o kozlovi v nedalekém parku, pak přišly na řadu Komenského sady a sv. Jošt, Škola pod sovou, Kmet u knihovny - in memoriam a Sady Svobody. Cestou jsme si spočetli multinku KOBRA nebo REJNOK a přidali dvě místní lab stage Zvířata ve FM.
Pak se naše kroky otočily zpět k Frýdě, kde jsme zobli poslední stage lab Podél Ostravice a pak si dali malý oběd na posilněnou.

img_0702.jpg

img_0705.jpg

S plnými bříšky sedáme do vozítka a míříme směr Ostrava. Tedy nejprve na úvodní souřadnice Velké sváteční krabice a zalogovat vánoční kešku ve sněhové nadílce. Pak ještě jedna vylouskaná mysterka Sto krát sto a tradice Školačka a už hurá na event CITECIVADA v Ostravě. Tak ještě na vysvětlenou, co je to


CITECIVÁDA = CImrmanova TEorie CIrkulace VÁnočních DÁrků

A tady je podrobné vysvětlení celé akce z pera jardavera:

Cimrman věřil na Ježíška až do svých třiceti let. Když dostal třetí rok po sobě vysoké papuče s krásnou kovovou přezkou, odebral se dárek reklamovat k liptákovskému faráři. Ten mu vysvětlil, že sklerózu nemá Ježíšek, ale Járova vetchá babička. Tato šokující zpráva Cimrmana nadlouho poznamenala. Depresi pak úspěšně zahnal převratným vynálezem zavíracího špendlíku (tzv. sicherhajcky). Aby se vyhnul dárkové duplicitě či triplicitě, tak v dalším roce už nedlouho po Vánocích aplikoval na sebe a své přátele další skvostný výše avizovaný vynález – CITECIVADA.

Vysvětlování sociálních a psychologických aspektů této teorie by bylo zbytečně zdlouhavé a složité. Proto bych vám na eventu rád ukázal, jak to probíhalo v praxi.

Každý z vás si přinese jeden zabalený dárek, o kterém si myslí, že by mohl někoho potěšit. Nejedná se tu o cenu dárku – měla by to být nějaká drobnost (iPhone, tablet, dědovy zuby či zlaté hodinky apod.).
Potom účastníci utvoří kruh a připraví se na cirkulaci dárků. Po mém písknutí předají dárek sousedovi vlevo. Po dalším hvizdu se bude situace opakovat. Až se ozve dvojí písknutí, cirkulace bude ukončena a každý si rozbalí dárek, který k němu doputoval.
Pro velikost a hmotnost dárků bude použit standard CNTH (Cimrmanova nosná tříletá holčička). Z toho plyne, že budou akceptovány dárky, které je výše uvedené robě schopno unést bez negativních zdravotních následků.
Podmínka pro vstup do kruhu: Každý má jeden (!!!) dárek.
V minulých ročnících této akce se objevily naprosto nečekané a nepochopitelné zádrhely. Pro jejich odstranění předkládám sadu řešených příkladů, které vše objasní.


Příklad č.1: Na event přijde osoba a třímá v ruce jeden dárek. Řešení: Ano, může do dárkového kruhu.
Příklad č.2: Na event přijde jedna osoba s více dárky. Řešení: Do dárkového kruhu může vstoupit, ale pouze s jedním dárkem! Přebytečné dárky může poskytnout nešťastníkům z příkladu 3 a někdy i z příkladu 4
Příklad č.3: Na event přijde osoba bez dárku. Řešení: Je zde vítána, ale nemůže do dárkového kruhu. Možná se dočká dobrodince z příkladu 2 a někdy i z příkladu 4.
Příklad č.4: Na event přijde vícečlenný tým s několika dárky (P = počet členů, D = počet dárků).

Řešení pro případ, kdy P  =  D: Do kruhu mohou všichni členové týmu, každý s jedním dárkem.
Řešení pro případ, kdy P > D: Do kruhu vstoupí jen osoby s dárkem, ostatní jsou v roli diváků, nebo čekají na sponzora z příkladu 2.
Řešení pro případ, kdy P < D: Do kruhu vstoupí všichni členové a přebytečné dárky předají spoluobčanům z příkladu 3.

Tak už tomu rozumíte????????

img_0708.jpg

Velitel, autor, troubič a hrdina dne jardavera

img_0710.jpg

img_0712.jpg

No a nakonec obří kruh dárku výměny chtivých kačerů.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku22. 1. 2023, 20:31, zobrazeno 239x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení