Naše první návštěva Kutné Hory, na samém začátku jara. Jen sami dva v krásném, starém a významném městě.

Tento zápisek vkládám až na konci roku 2023 - tedy skoro po osmi letech. Nevím, jak se mi to mohlo stát, ale prostě jsem tentokrát zápisky neudělal. Výpadek, náhoda - nebo nám to říká, že bychom se tam měli ještě jednou vrátit a vše si to připomenout? Vlastně proč ne? Kešky v Kutné Hoře ještě vysbírané nemáme!!!

dsc01679.jpg

Do Kutné Hory přijíždíme v pátek 18. 3. 2016. Ubytování máme v hotelu Mědínek na Palackého náměstí ve Vnitřním městě. Trochu komplikované parkování, ale nakonec je to v centru, že? Procházíme se městem, projdeme starobylé uličky, kolem Jezuitské koleje dojdeme ke sv. Barboře, kousek nad ní si sedáme na večeři do stejnojmenné restaurace - Barbora. Po tmě se vracíme úzkými uličkami na hotel.

Kutná Hora Kutná Hora Kutná Hora Kutná Hora Kutná Hora Kutná Hora

Druhý den - v sobotu si domlouváme komentovanou prohlídku s průvodcem. Přichází starší pán, který z rukávu sype hromadu zajímavých informací. Stačíme vidět Vlašský Dvůr s mincovnou, projdeme kolem kolejí a končíme v e sv. Barboře. Jedinečná prohlídka!

Kutná Hora Kutná Hora Kutná Hora Kutná Hora Kutná Hora Kutná Hora Kutná Hora Kutná Hora Kutná Hora Kutná Hora Kutná Hora Kutná Hora Kutná Hora Kutná Hora Kutná Hora Kutná Hora Kutná Hora Kutná Hora

V neděli ráno se balíme, zastavíme se u Santiniho chrámu v Sedleci a pak pokračujeme na procházku po parku kolem zámku Žleby:

Kutná Hora Kutná Hora Kutná Hora

dsc01833.jpg

Vytisknout stránku Vytisknout stránku20. 3. 2016, 18:22, zobrazeno 140x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení