Letošní dovolená je jiná, nebo spíš stejná jako loni. Bez velkých výletů za hranice všedních dnů, jen krátké výpady a prodloužené víkendy. Tentokrát díky Kačce a Sebimu vyrážíme do námi milovaných jižních Čech.

Tuto dovolenou jsme dostali k posledním vánocům jako krásný dárek. Plánovaná byla na druhou polovinu dubna, kdy má Janka narozeniny. Díky covidu a neumožnění ubytování jsme museli termín posunout až na druhou půlku června. A nakonec to bylo dobře. V dubnu byla zima a mokro, v červnu to byl zase pravý opak - velké horka a sucho. No na kešky a chození po lesích je určitě lepší druhá varianta.

Ubytování v Jedovarech máme domluvené až od úterka a my se rozhodujeme si cestu o den prodloužit návštěvou v Třeboni.
Vyjíždíme v pondělí ráno a těšíme se na týden klidu, pohody a poznávání.

Den první: Makové pole a Jaroměřice nad Rokytnou
Den druhý: Za LABkami do Českých Budějovic
Den třetí: Kešky u Českého Krumlova
Den čtvrtý a pátý: K Budějicím na koření a letadla + Maso a Ptačí nájemníci 
Den šestý: Rozhledna Hradišťský vrch, Červené blato a Kraví Hora
Den sedmý: PETky, Pátý element a hrad Kámen

Ubytování máme v malé vesničce o pár číslech s tajemným jménem Jedovary. Kdo a co tady prováděl, že se toto jméno uchytilo? Bydlíme v rekonstruovaném statku sympatického páru se třemi dětmi a čtvrtým na cestě. 

ubytovani-jedovary.jpg

Náš apartmán je za prvním dveřmi vpravo dole. Po schodech nahoru se dá vyjít do druhého - menšího studia, kde od následujícího dne budou bydlet naši souputníci - Marcelka s Lumírem. Zbytek domu patří majitelům a jejich milým dětem.

parkovani.jpg

Součástí ubytování je oplocené parkoviště s vraty na dálkové ovládání, oddělené od travnaté plochy se spoustou zábavy pro děti nízkým drátěným plotem. Tady nemusíte mít strach vypustit děti a v klidu si dát na stolečcích pod stříškou kafe a něco dobrého...

ubytovani.jpg

Ubytování je luxusní. Vše je nové a dokonale čisté. Z chodbičky vpravo vstupujeme do ložnice s dvoulůžkem a dvěmi velkými skříněmi, kde se nám s přehledem vejde veškeré naše vybavení dvakrát. Nalevo je krásná koupelna se sprchovacím koutem a vedle ní malé wc s umyvadlem. Na konci chodbičky vejdeme do pokoje s plně vybavenou kuchyní včetně myčky a ledničky s mražákem a s roztahovací postelí na které by se určitě vyspali další dva dospělí nebo banda dětí. Televize je pro nás zbytečná ale jsme rádi za wi-fi. I když na výlety za keškami jsme už připraveni z domu.

pan-domu.jpg

No a nesmíme zapomenout na dlašího pána domu - na obrázku ten menší a chlupatější. Jmenuje se Garfield a opravdu se tady chová, jako král. A aby mu nebylo smutno, druhou návštěvnicí je jeho mamá, Fiona. Máme je u nás nasáčkované každou chvilku, hlavně, když něco jíme. Jsou ale milí a přítulní. Prostě mazlíčci.

fiona.jpg

snidane.jpg

Paní domácí nám každé ráno přinese skoro do postele luxusní snídani, u které se akorát rozmazlíme a doma nám to bude chybět...

Po příjezdu rádi usedáme ke stolku pod stříškou stínící pálící sluníčko a naléváme si příjezdovou decku vína a do ruky si bereme čtečku. Starší syn domácích - školkou nepovinný - nám předvádí, jak bravurně ovládá své elektroauto - je lepší než kdejaký starší řidič. Když nestačí k otočce rejd vozítka, vrazí tam zpátečku, dá kola kontra, couvne, opět dá kontra a pokračuje v elegantní jízdě, dokud mu nedojdou baterie. Do toho nám pouští hudbu ze svého rádia, abychom měli hudební podkres. Prostě paráda, klid a mír. Tak jsme si naši dovolenou představovali!

Pokud byste chtěli toto poklidné a půvabné místo navštívit, můžete volat č. 604 109 959, nebo na web zadat Apartmány Jedovary.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku13. 6. 2021, 14:39, zobrazeno 1578x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení