A je tady první společný den s Marcelkou a Lumírem. V plánu je vyrazit kousek za České Budějovice (směrem od Jedovar) a odlovit celkem tři série keší.

Máme na to dva dny, tak to snad v tom nastávajícím horku dáme. Ano, počasí má být opět velmi horké, s teplotami atakujícími hranici 30°C. Ale jdeme do lesa, tak tam to bude určitě snazší - tedy chladnější.

Na první den si plánujeme odlovit sérii od Mišky a Toma "GASTRO - koření". Objížďkami a ucpanými Budějicemi projíždíme do Třebína, kde parkujeme našeho oře u místního mini rybníčku a vyrážíme. Vše odsejpá kešku za keškou a my tušíme, že dnes vše naplánované dáme. A že jsme si toho nenaplánovali málo! Teploty stoupají a my za chvíli máme celých deset kousků koření i s bonusem. Cestou odlovíme kešku pojmenovanou dle místa kde dlíme a průběžně pokračujeme na druhou dnešní sérii s názvy letadel II. světové války. Tady už začne přihořívat - jak teplotně, tak množstvím. Celá tato série vytvořená tak, že se dá jít okruhem (chvála přírodo) a tvoří ji 29 schránek.

vazky.jpg

Letadlo jsme neviděli ani jedno, jen takovéto "vrtulníky"

Série nás zavede i k místnímu letišti, o kterém nemáme ani tušení. Ještě pře pár lety (pro nás před pár...) zde bylo vojenské letiště a pro jeho obsluhu a osádku se tady stavělo malé sídliště, ze kterého už zbyly jen sutiny paneláků. Takové neměsto duchů... 

letiste-a-mesto-duchu.jpg

Letiště vpravo dole, město duchů vlevo nahoře.

letiste-budejovice.jpg

Přistávací plocha míří za kopec dolů.

Teplo vrcholí a my se konečně začínáme otáčet směrem nazpět. Míjíme samá pro mne dobře známá jména - Lockheed P - 38 Lightning, Messerschmitt BF 109, Messerschmitt BF 110, North American P - 51 Mustang, Supermarine Spitfire. Aby ne známá - všechna jmenovaná letadla mi totiž visí na stěně mé trucovny, pánského budoáru a modelářské dílny:

modely.jpg

Ale nazpět k naší cestě. Docela ucaprtaní se vracíme k našemu rybníčku a zaparkovanému govozu. Máme za sebou jednačtyřicet kousků a máme toho tak akorát - jedeme do Jedovar - pro dnešek kešek stačilo!


Je tady další ráno a včerejší pochodování jdeme přiživit další cestou. Posilníme se boží snídaní paní domácí a společně vyjíždíme směr Dubné. Auto parkujeme kousek od rybníku s názvem Velký Hajský a před námi je druhé GASTRO - tentokrát s přídomkem MASO. A je to maso. Parádní schránky jedna za druhou.

pod-stromeckem.jpg

Některé najít je pěkný oříšek!

kachni-maso-keska.jpg

Kachní maso třeba plave na vodě...

hmyz-house.jpg

Entomofagie - čili využití hmyzu jako potraviny má také příznačnou schránku.

kozi-maso.jpg

Největší úspěch má však schránka na maso kozí. Tedy alespoň pro mužskou část osazenstva. Aby ne, že?

bozi-finalovka.jpg

Luxusní je samozřejmě i bonusovka. Ideální místo na svačinu (ne vegetariánskou :)

macek-strom.jpg

Cestou odlovíme u Dubenské Dubisko - opravdu parádní kousek (ten strom!)

Dvacet keší v řadě pro nás ale není dost. Proto se vracíme k přibližovadlu a míříme přes Jedovary do Petříkova, kde odlovíme další sérii Ptačí nájemníci s jedenácti kousky a jednou místní navíc...

mezi-rybniky-2.jpg

Místo je to půvabné až úžasné. Mezi rybníky...

ptaci-serie-u-rybniku.jpg

znaceni.jpg

Nakonec máme za sebou opět 32 kousků v nádherné přírodě:

maso-koreni-a-letadla.jpg

Společné zobrazení séri Gastro - Maso - vlevo, Gastro - Koření vpravo nahoře a Letadla vpravo dole.

Dva parádní kačerské dny máme za sebou. Jsme parádně uťapkaní, ojezení kmyzem a ošleháni travou. Ale spokojení. Parádní hledáníčko. Díky owneři!

Titulka: Dovolená v Jedovarech
Den první: Makové pole a Jaroměřice nad Rokytnou
Den druhý: Za LABkami do Českých Budějovic
Den třetí: Kešky u Českého Krumlova
Den čtvrtý a pátý: K Budějicím na koření a letadla + Maso a Ptačí nájemníci 
Den šestý: Rozhledna Hradišťský vrch, Červené blato a Kraví Hora
Den sedmý: PETky, Pátý element a hrad Kámen

Vytisknout stránku Vytisknout stránku17. 6. 2021, 20:07, zobrazeno 1013x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení