Je ráno po páté hodině a my se budíme - dovolená, nedovolená. Nebo právě proto, že je dovolená? Musíme si ji totiž pořádně užít!

Po rychlé snídani balímé své saky paky, nakládáme do přibližovadla Jitušku a o půl sedmé ráno ji vysazujeme v Českých Budějovicích - někdo prostě pracovat musí, ale my to nejsme!
Chystá se další nádherný sluneční den a nám začal druhý den dovolené. Našim cílem je odlovení LAB keší v centru Budějic a okolí. Parkujeme u Kauflandu a jdeme na kafe na sousedící benzinku. Město už začíná tepat svůj zrychlený ranní rytmus.

Jsme na dnešní den dobře připraveni - máme bojový plán - a ne ledajaký! Mapu máme zaškrtanou jednotlivými zastaveními, cestu pečlivě naplánovanou bod po bodu. Když už tu jsme, ať to tu pěkně vyčistíme!

img_20210623_140559.jpg

Je zvláštní pochodovat tak brzo ráno po městě a nemuset spěchat do práce. Divocí budějovičáci využívají hodně kola a vůbec se s tím neserou. Uprostřed parku kolem vás prosviští tak, že nestačíte uskakovat. A všichni. No co, ať spěchají, my nemusíme! Plníme plán bod po bodu a cestou v parku potkáváme párek kačerů. Dělají to samé co my, ale jinou trasou. Během dne je potkáme ještě několikrát a srdečně na sebe pokřikujeme :)

pohoda-v-budejicich.jpg

Pohodička v parku

ubytovani-na-vode-ceske-budejovice.jpg

Ubytování v centru na hausbótu - trochu výstavní síň, ale moc pěkné!

energeticke-misto-ceskych-budejovic.jpg

Toto místo patří k energeticky nejsilnějším v Českých Budějovicích. Prazvláštně rostoucí lípa nad vodou s výklenkovou kapličkou sv. Jana Nepomuckého za Solnicí. Chvíli zde stojíme a ruce nám brní a chtějí se zvednout a oblakům... Nádherné místo!

budejovice.jpg

Železná panna

tri-hvezdy-pred-hvezdarnou.jpg

Tři hvězdy u planetária na soutoku Vltavy a Malše

houpaci-most.jpg

Janka na houpacím mostě. Ač vypadá masivně, vlní se více než voda pod ním - ta se skoro nehne.

dvere-cerne-veze.jpg

V poledne dojdeme k Černé věži na náměstí Přemysla Otakara II. Vyšplháme se nahoru kolem zvonů snad jen minutu před tím, než začnou vyzvánět. Seshora je nádherný výhled:

budejicke-namesti.jpg

Náměstí se Samsonovou kašnou v pravé poledne

Přemlouváme paní pokladní v nejvyšším patře, aby nám sem dala dvě stoličky, kafíčko a že tady zůstaneme do večera. Bohu žel to nejde, ale stálo by to za to!

tri-dominanaty-z-cerne-veze.jpg

Z druhé strany věže je výhled na tři monumety - hotel Clarion, zámek Hlubokou a za nimi věže jaderné elektrárny Temelín.
Na oběd se zastavíme v bistru Cobliha na Panské ulici a Janka se rozplývá nad salátem se sýrem a jahodami. Tak jednoduché a tak dobré! A pivo Březí Koza je také moc dobré. (Pivovar Vlachovo Březí)

pamatnik-letcum.jpg

Památník ČS letcům R.A.F.

Chvíli po obědě už jsme pěkně uťapkaní. Škoda, že jsem si nezapnul na hodinkách trasování, ta mapa by musela být famózní - lítali jsme po centru ja splašené vosy. Dojdeme si nakoupit do kauflandu něco na večeři a míříme do Jedovar na ubytování. Druhý den naší dovolené je za námi. A byl plodný! Alespoň co se bodů týká.

 

Titulka: Dovolená v Jedovarech
Den první: Makové pole a Jaroměřice nad Rokytnou
Den druhý: Za LABkami do Českých Budějovic
Den třetí: Kešky u Českého Krumlova
Den čtvrtý a pátý: K Budějicím na koření a letadla + Maso a Ptačí nájemníci 
Den šestý: Rozhledna Hradišťský vrch, Červené blato a Kraví Hora
Den sedmý: PETky, Pátý element a hard Kámen

Vytisknout stránku Vytisknout stránku15. 6. 2021, 17:31, zobrazeno 1033x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení