Po dlouhých čtyřech letech (pocit dlouhé časové prodlevy způsobuje blokování výjezdů covidem), se opět vydáváme do námi milovaných Dolomit.

První návrh na dovolenou míří na Lago di Garda. Hledáme tam ubytování a zároveň zveme všechny naše turistické kamarády, ať se vydají s námi.

Po nějaké době hledání zajišťuje Marcelka ubytování o něco severněji - kousek pod masivem Marmolady na konci vesničky Bosco Verde. Okolí severně nad údolím, ve kterém bydlíme už známe, ne ale natolik, abychom tu stále nenacházeli nová krásná místa.

Nakonec se vydáváme do Dolomit s Marcelkou a Lumírem, jede s námi i náš highlander František a skupinku doplňuje benjamínek Tom.

 

Naše cesty

Neděle 18. 6. 2023 
Marmolada, z údolí k Rifugio Falier

Pondělí 19. 6. 2023 
Z Passo Giau na Forcella di Giau

Úterý 20. 6. 2023
Z Passo Sella do sedla Sassolunga, sestup k Rifugio Vicenza a pod severní stěnou zpět

Středa 21. 6. 2023
Znovu na Passo Giau - cesta skalními městy směrem na Cingue Torri

Čtvrtek 22. 6. 2023
Okolo Tre Cime di Lavaredo

Pátek 23. 6. 2023
Lago di Fedaia, Sottoguda


motorky-na-pr-i-ve-su.jpg Ani se nenadějeme a je tady konec naší dovolené. Nekončíme sami - naši spolubydlíci z Německa najedou se svými motorkami na přívěs za autem a míří domů také. My se balíme a opět jedeme každý svou cestou. 

Při nájezdu na dálnici ve Spittalu nám Waze zahlásí nehodu a ucpanou cestu. Akčně obočujeme a místo na jih mířím na sever. Vlevo vidíme mnoho kilometrů dlouhou kolonu. Voláme kamarádům a oni stojí těsně před nehodou, ale netrvá to dlouho a objednou ji.
My z dálnice odbočíme na Tamsweg a Murau a na dálnici po které jsme chtěli původně jet se napojujeme nad Grazem před Vídní. Je to moc pěkná a pohodová cesta a dálnice nejsou tak vytížené, jako na jižní větvi.

S Marcelkou a Lumírem se opět potkáváme až za hranicemi v Pohořelicích na Benzině pro palivo.

tre-cime-2023_26.jpg

Tre Cime di Lavaredo

passo-giau-2_-2023_19.jpg

Passo Giau

marmolada-2023_04.jpg

Marmolada

sassolungo.jpeg

Sassolungo

Vytisknout stránku Vytisknout stránku24. 6. 2023, 10:04, zobrazeno 1490x, dnes 3x
0.0 0Hodnocení